• Anasayfa
  • Sektörel
  • Razer, Android İşletim Sistemli Oyun Konsolu Ouya'yı Satın Aldı

Razer, Android İşletim Sistemli Oyun Konsolu Ouya'yı Satın Aldı

0
0
0
0
0
Razer, Android İşletim Sistemli Oyun Konsolu Ouya'yı Satın Aldı
Dünyanın önde gelen oyuncu ekipmanları üreticisi Razer, kendi oyun konsolunu üretme yolunda bir adım atarak Android tabanlı oyun konsolu geliştiricisi OUYA’yı satın aldı.
Geçtiğimiz yıl aldığı yatırım sayesinde Intel Capital’in desteği ile 1 milyar Dolar şirket değerine ulaşan Razer, oyuncu ekipmanları; özellikle de klavye ve mouse konusunda dünyanın önde gelen isimlerinden biri iken konsol kategorisinde de yarışabileceğini göstern bir hamle yaparak 2012 yılında Kickstarter kampanyası ile hayata geçen Android işletim sistemli oyun konsolu Ouya’yı bünyesine kattığını şirketin CEO’su Min-Liang Tan ile duyurdu.

Ouya’nın Razer’a satışının değeri açıklanmazken konsolun yazılım kaynakları ve çalışanları da Razer bünyesine katılmış oldu.

Ouya’nın konsol üretimini yapan donanım bölümünü satın almanın dışında tutan ve almayan Razer, Ouya’nın fiziksel platformunu değil, sadece marka ismini ve yazılım geliştirme, üyelik ve satın alma platformunu kendi bünyesinde tutma kararı aldı.

Bu satın almanın ardından Ouya’nın CEO’su ve kurucusu olan Julie Uhrman ve bazı yatırımcı ve yöneticiler şirketten ayrılırken bu yılın başlarında projeye 10 milyon Dolar yatırım yapan Alibaba, desteğinin süreceğini açıklayarak Razer ile de Ouya projesi üzerinden çalışmayı sürdüreceğini açıkladı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0