Razer'dan Oyunculara Özel 3D Algılamalı Kamera

0
0
0
0
0
Oyun severlerin son dönemlerde büyük ilgi gösterdiği Twitch, Razer'ın yeni sistemi ile daha da keyifli hale geliyor.
Oyun severlerin sıklıkla kullandığı pek çok PC aksesuarında imzası bulunan Razer, işin içinde Intel'in de olduğu, PC'ler için bir Kinect cihazı geliştiriyor. 3D algılama sistemine sahip Intel RealSense teknolojisini barındıracak bir kamera bulunan bu yeni cihaz, tüm oyuncuların isteyeceği bir ürün olabilir. Bunun sebebi ise, -Intel'in söylediğine göre-kameranın oyuncunun suratını tanıyarak doğrudan Twitch yayınındaki videonun içine koyabiliyor olması.

Son dönemlerde Twitch kullanıcıları oldukça ciddi izlenme sayılarına ulaşmış durumda. İnsanlar artık keyif için açıp oyun oynayan bu kişileri izliyorlar. Ancak çoğu kişi sadece oyunun videosunu değil, oynayan kişinin tepkilerini de görmek istiyor. İşte Razer'ın yeni kamerası burada devreye giriyor.Normalde Twitch ya da benzeri sistemlerde kendinizi kameraya çekip ekstradan kurulumlarla bunu videoya oturtmanız gerekiyor. Fakat Razer'ın kamerası, aktif ettiğiniz anda görüntünüzü doğrudan oyunun videosu içine aktaracak. Yani onca zahmete girmeden, sadece kamerayı aktif etmeniz yetecek. Kameranın bunu yapabilmesindeki olay ise, sisteminde barındırdığı yazılım (benzer olay YouTube Gaming'de geçerli olur mu orası muamma).Ayrıca Intel'in 3D algılama teknolojisine sahip kamera, Razer'ın kendi VR seti olan OSVR ile de uyumlu çalışmakta. Yani kamerayı kullanarak sanal gerçeklik deneyimi de yaşayabilirsiniz (üstelik Intel'in teknolojisi bu konuda oldukça başarılı).

Henüz Intel ya da Razer tarafından kameranın fiyatı ya da çıkış tarihi ile ilgili bir bilgi verilmiş durumda değil. Ancak söylenenlere göre kamera, sadece geliştirici seti olarak sunulmayacak, direkt olarak kullanıcılara satışı başlayacak (yani ''dur bir geliştiriciler kullansın, sonra bakarız'' olayı yok. Söylentilere göre ise bu yeni kamera, 2016 yılının başlarında piyasaya sunulacak.

Kaynak: Gizmodo
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0