Robotlar Amazon Depolarında

0
0
0
0
0
Robotlar Amazon Depolarında
Dünyanın en büyük çevrimiçi alışveriş sitelerinden Amazon’un depolarını robotlar bastı. Getir götür işlerinde kullanılan bu robotlar oldukça işlevsel.
Dünyanın en büyük çevrimiçi alışveriş sitelerinden Amazon’un depolarını robotlar bastı. Dev alışveriş firmasının CEO’su depolarda kullanılan robotların katlanarak artacağını dile getirdi. Bu robotlar sayesinde deponun diğer ucundaki rafta yer alan herhangi bir ürün insan gücü kullanılmadan robotlar vasıtası ile istenilen yere getiriliyor.

Yerlere döşenen alıcılar vasıtası ile yolunu bulan ve sıfır hata ile çalışan bu robotlar, minyatür bir forklift görevi görüyor. Hidrolikleri vasıtası ile rafın veya herhangi bir objenin altına girip dengeleyerek kaldırıyor ve kendinden emin bir şekilde hareket ediyor. Objeyi taşıyorken objeyi döndürmeden kendisi dönüyor ve yoluna devam ediyor. Robotun bunları hiç sarsılmadan yapması ise oldukça etkileyici.

Dev depolarda işçi gücünü azaltmak için alınan onlarca robotlara rağmen şirket CEO’su yaptığı açıklamada, robotların sağladığı kolaylık sebebiyle kesinlikle işçilerimizi çıkarmayacağız dedi fakat ilerleyen zamanlarda ne olur bilemeyiz.  
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0