​Rolls-Royce'tan İnsansız, Akıllı Kargo Gemileri Geliyor!

0
0
0
0
0
Rolls Royce, otomobillerindne sonra şimdi de teknoloji harikası kargo gemileri üretecek.
Lüks otomobil sektörünün zirvesindeki markalardan olan ve son birkaç senedir teknolojiyi ciddi derecede otomobillerine entegre eden Rolls Royce, şimdilerde kendisinden pek görmeye alışık olmadığımız, enteresan bir proje üstünde çalışıyor.

Global çapta bir şirket olan Rolls-Royce, taşımacılık işleri kapsamında uzaktan kumandalı kargo gemileri üreteceğini duyurdu. Son teknoloji ürünü olacak gemiler, Rolls-Royce'un belirleyeceği yerlere kurulacak sanal güvertelerden yönetilecek. 

VR kameralar, özel monitörler ve drone'lar ile tam anlamıyla sanal alem üzerinden hareket ettirilecek gemiler, normallerinin aksine hem daha güvenli hem de daha verimli olacak. Mürettebatı tamamen robotik ve uzaktan kumandalı sistemler tarafından kontrol edilecek gemiler, güverte ya da mürettebata ayrılmış alanlardan da arınacak. Böylece taşıma işleminde gemide daha fazla alan mevcut olacak.

Rolls-Royce'un bu yeni projesi kapsamında sunmayı planladığı gemilerin bazı konsept tasarımları sızdırılmış durumda ve gemilerin adeta bilim kurgu filmlerinden fırlamış bir görünüşe sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Rolls-Royce'un ilk akıllı gemisi, 2020 yılında hizmete girecek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0