Rus Hackerlar Obama'nın Gizli Yazışmalarına Ulaştı

1
0
0
0
0
Amerika’nın en tepesindeki isim Barack Obama, Rus hackerların saldırısına uğradı. Saldırılar sonucunda Obama’ya ait olan bazı maillerin ele geçirildiği ve gizli yazışmalara ulaşıldığı konuşuluyor. 
Hacker diyince hemen hemen herkesin akına Ruslar gelir. Bu alandaki başarılarını daha önce defalarca kanıtlayan Rus hackerlar, yine kendilerini ön plana çıkarmayı başararak tarihe geçecek bir olaya imza attılar. 

Olayı yakından takip edenlerin de iyi bildiği gibi siber saldırılar neredeyse her sektöre yapılır. Başarıyla veya hüsranla sonuçlanan bu saldırılar, genel olarak karşı tarafı psikolojik açıdan da olsa etkilemeyi başarır ve dolayısıyla amaca ulaşılmış olur. Bu gibi saldırıların hiçbir zaman durmak bilmediği kişiler ise şüphesiz siyasetçiler olmuştur. Hele bir de Dünya’nın yakından takip ettiği bir siyasetçiyseniz güne yeni bir siber saldırıyla uyanmanız gayet normal. Düşününce biraz zor bir ihtimal olarak gelse de Amerika Başkanı Barack Obama da bu saldırılardan payına düşeni aldı. Azimli çalışmalar sonucunda hackerlar, Obama’nın bilgisayarına erişerek özel maillerine ve bilgilerine ulaşmayı başardılar. New York Times’ın haberine göre, ulaşılan maillerin çoğu önemsiz ancak içlerinden bazıları dikkate alınmaya değer.

Obama’nın günlük programının ve bazı büyükelçiler ile yazışmalarının olduğu mailler hakkında Amerika hükümetinin nasıl bir politika izleyeceği henüz bilinmiyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0