• Anasayfa
  • Sektörel
  • Rusya Mikrodalga Silahı İle Savaş Başlıklarını Devre Dışı Bırakıyor

Rusya Mikrodalga Silahı İle Savaş Başlıklarını Devre Dışı Bırakıyor

1
1
0
0
0
Rusya Mikrodalga Silahı İle Savaş Başlıklarını Devre Dışı Bırakıyor
Rusya’nın geliştirdiği yeni silah, yaydığı süper yüksek frekanstaki dalgalarla insansız hava araçlarını (drone/İHA/UAV) ve güdümlü silahların tahrip edici kısmı olan savaş başlıklarını etkisiz hale getirebiliyor.
Rus Rostec Corp. firmasının bir girişimi olan United Instrument Manufacturing (UIMC) tarafından geliştirilen bu süper yüksek frekans silahı, misil sistemlerine ve güdümlü roketlere karşı bir savunma sistemi olarak kullanılacak.

Yeni geliştirilmiş olan bu cihazın yaydığı yüksek frekanslı dalgalar, insansız hava araçlarının elektronik aksamını ve uzun menzilli roketlerin savaş başlıklarını etkisiz hale getirmek için kullanılıyor.

Mikrodalga Silahı adında geliştirilen bu cihazın Rusya’da Savunma Bakanlığı, Federal Uzay Ajansı ve Rostec firması tarafından 16 - 19 Haziran tarihleri arasında düzenlenen askeri fuarın ziyarete kapalı özel bölgesinde tanıtılacağı söyleniyor.

Silahın kapasitesi ve özellikleri hakkında açıklamada bulunan UIMC yetkilileri, 360 dercelik bir görüş alanına sahip olduğunu söyledikleri silahın aynı zamanda 10 kilometre kadar da bir menzili ve etki mesafesi olduğunu söylüyor.

“Yeni sistem yüksek güçlü bir bağıl jeneratöre, yansıtıcı antene ve yönlendirme ve kontrol sistemine sahip; ayrıca bir de BUK karadan havaya füze sisteminin şasesine sabitlenmiş bir iletişim sistemi bulunuyor. Özel bir platforma monte edildiğinde 360 derecelik bir görüş alanına sahip oluyor.”

Bu tanıtımın dışında Rusya’nın, hava araçlarını, droneları ve misil sistemlerini devre dışı bırakan bu yeni yüksek frekanslı silahını deneyeceğine yönelik de planlar olduğu söylendi.

(Kullanın tabi. Hatta yetmez, iki de EMP sallayın da neşemiz yerine gelsin)
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0