​Rusya, Nükleer Bomba Taşıyan Uzay Uçağı Üzerinde Çalışıyor

0
0
0
0
0
Rus Ordusu, nükleer bomba taşıyan bir uzay uçağı üzerinde çalışıyor.
Dünyanın en büyük ve en güçlü orduları arasında bulunan Rus Ordusu, teknolojinin sunduğu imkanları sonuna kadar kullanan ve gücüne güç katmak için yeni teknolojiler geliştiren birkaç ordudan birisi. Gelişme çalışmalarına son sürat devam eden ordu, şimdi de nükleer bomba taşıyan bir uzay uçağı üretiyor.

Rus Ordusu yetkililerinin yaptığı açıklamalarla gündeme gelen uzay uçağı, insanlık tarihinin en yıkıcı ve ölümcül silahlarını taşıyacak. Nükleer bomba kullanmak için genellikle uçak kullanan orduların (karadan da patlatılabiliyor), kötü hava koşullarından ötürü birçok sorunla karşılaştığı biliniyor (örneğin İkinci Dünya Savaşı'nda Japonya'ya atılan nükleer bombalar, konumunu tam olarak bilmeyen uçakların yanlış hesaplaması sonucunda yanlış şehirlere bırakılmıştı). Bu gibi durumlarla karşılaşmak istemeyen ve düşmanlarına gözdağı vermek isteyen Rus Ordusu da özel bir uzay uçağı geliştirmeye karar vermiş.


(Fotoğraflardan hiçbiri haberde bahsedilen uzay uçağına ait değildir)

Normal uçaklardan farksız bir şekilde, sıradan bir havalimanından kalkış yapabilen uzay uçağı, gezegen üzerindeki en uzak noktaları bile sadece birkaç saat içerisinde bombalayabilme potansiyeline sahip. Çok yüksekten uçması nedeniyle kolay bir şekilde saptanamayan uzay uçağı, yetkililere göre 2020 senesinde kullanıma hazır bir şekilde ordunun emrine sunulacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0