Dikkat! Geç Kalınan Saat Değişikliği Bu Gece Yapılıyor!

0
0
0
0
0
2 haftadır ülke genelinde hepimizi afallatan saat sorunu, bu gece sona eriyor. Saatlerinizi geri almayı unutmayın!
Bildiğiniz gibi dünya genelinde 25 Ekim'de saatler bir saat geri alınmış, ancak 1 Kasım'da yapılan genel seçim nedeni ile ülkemizde bu tarih ertelenmişti.

Hal böyle olunca da hayatlarımızın içinde olmazsa olmaz hale gelen teknolojik cihazlar, çoğumuzu zor durumda bırakmıştı. Akıllı telefonlarınızın ve bilgisayarlarınız saati otomatik olarak geri almamaları için yapmanız gerekenleri bu haberimizde detaylı şekilde anlatmıştık ancak buna rağmen çoğu cihaz, geri alma işlemini yine de gerçekleştirmiş ve kullanıcılarını mağdur durumda bırakmıştı.Neyse ki artık bu saat sorunu ortadan kalkıyor. Bakanlar Kurulu 1 Ekim'de aldığı kararda 25 Ekim'de yapılması gereken saatlerin geri alınma işlemini genel seçimler nedeni ile 8 Kasım'a ertelediğini bildirmişti. 

Bu sebeple gecikmeli olarak saatleri geri alma işlemini bu gece gerçekleştireceğiz. Bu gece sabaha karşı saat 04:00'da saatler ülke genelinde 1 saat geri alınarak 03:00'a getirilecek. Böylece 25 Ekim'de yapmamız gereken saat düzenlemesine yeniden dahil olmuş olacağız.

Eğer bu haberimizde bahsettiğimiz işlemi gerçekleştirerek mobil cihazlarınız için otomatik saat ayarında değişiklik yaptıysanız, tek gereken o değişikliği tekrar eski haline getirmek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0