Saatte 160 Km Hıza Ulaşabilen Oyuncak Araba!

5
0
0
0
0
Saatte 160 Km Hıza Ulaşabilen Oyuncak Araba!
3D yazıcı ile üretilmiş olan oyuncak araba, saatte 160 km hıza ulaşabiliyor ve bu hızı nedeniyle 3D yazıcı ile üretilmiş dünyanın en hızlı oyuncak arabası.
Gelişen teknolojinin bir getirisi olarak çocukların ve hala çocuk kalmayı başarabilmiş olan yetişkinlerin tutkusu olan oyuncaklar, son derece modern ve teknolojik bir hal almaya başladılar. Seneler önce uzaktan kumandalı araçların lüks sayıldığı bu sektörde bugün helikopterler, jetler, denizaltıları gibi cihazların da oyuncakları bulunabiliyor. Fakat bir oyuncağın üretilmesinin değil, üretilen oyuncağın kaliteli olması gerektiğini herkes bilir.

James Beswick adında bir vatandaş, dünyaca ünlü oyuncak üreticisi firmaları kendine özendirecek bir oyuncağın yapımını gerçekleştirdi. "3D yazıcı ile üretilen dünyanın en hızlı oyuncak arabası" olarak tanıtabileceğimiz bu oyuncak araba, tamamen James'in kendi çabalarıyla birlikte üretilmiş. James'in ürettiği bu araç saatte 160 kilometre hıza (100 mph) sorunsuz bir şekilde ulaşabiliyor. James Beswich aracın yapılış aşamasında sağlamlığı ve performansı arttırması amacıyla 3D yazıcıyı kullandığını belirtti.
 

Aslında dünyanın en hızlı oyuncak arabasıyla kırılan rekor 260 kilometre fakat bu "oyuncak araba" sadece hız rekorunu kırması nedeniyle özel olarak üretildiğinden dolayı, oyuncak arabaların olması gereken boyuttan çok daha büyük ve gelişmiş. Bu nedenden ötürü James'in yaptığı araçla kıyaslanabilecek bir araç olmadığını düşünüyorum. Yine de James ilerleyen zamanlarda bu aracının geliştirerek 260 kilometre hız rekorunu aşabileceğini düşünüyor. Böylece "dünyanın en hızlı oyuncak arabası" rekorunu da elinde bulundurabilecek.

Kaynak: Cnet 
5
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
0
0
0
0