• Anasayfa
  • Sektörel
  • Sadece 100 Dolar Değerindeki Windows 10 İşletim Sistemli Bilgisayar: Kangaroo!

Sadece 100 Dolar Değerindeki Windows 10 İşletim Sistemli Bilgisayar: Kangaroo!

0
0
0
0
0
InFocus tarafından CES 2016 etkinliğinde tanıtılan Kangaroo isimli taşınabilir bilgisayar, sadece 100 dolar fiyata sahip ve Windows 10 işletim sistemini içerisinde bulunduruyor.
Kişisel dosyalarımızı ve verilerimizi yanımızda taşımak istediğimiz zamanlar olabiliyor. Böyle durumlarda USB gibi taşınabilir ve küçük depolama cihazları kullanıyoruz. Birkaç dosyayı aktarmak konusunda son derece başarılı olan USB cihazlar, maalesef biz bunlardan daha fazlasını yapmayı hedeflediğimizde yetersiz kalıyor. Böyle durumlarda kullanılabilecek cihazlardan birisi olan taşınabilir bilgisayarlar, bundan birkaç sene önce piyasaya çıkış yapmış olan ve yavaş yavaş seslerini duyurmaya başlayan teknolojik cihazlardan birisi. 

Son derece kullanışlı olan bu teknolojik cihazlardan birisini üreten InFocus, katılmış olduğu CES 2016 etkinliğinde "Kangaroo" adlı bilgisayarını tanıttı. Cebinize sığabilecek kadar küçük olan bu bilgisayar, aslında şirket tarafından ilk olarak Ekim ayında duyurulmuştu. Ancak o zaman tam anlamıyla geliştirilmemiş olması nedeniyle sadece bazı özellikleri açıklanmış ve sözlü olarak varlığından bahsedilmişti.
 

Taşınabilir bir bilgisayardan beklenen tüm işlemleri yerine getirebilecek kapasiteye sahip olan (elbette cebe sığacak boyutlardaki bir bilgisayardan, en yeni oyunları maksimum performansta çalıştırmasını beklemek pek adil olmaz) Kangaroo, 2GB RAM'e, Intel Atom işlemciye ve 32 GB depolama alanına sahip. Aynı zamanda Windows 10 işletim sistemiyle çalışıyor. Bu donanımı ve işletim sistemi sayesinde videolar izleyebileceğiniz, basit işlemlerinizi yerine getirebileceğiniz Kangaroo, 4 saatlik batarya ömrüne ve 100$ fiyat etiketine sahip.Kangaroo'yu diğer taşınabilir bilgisayarlardan ayıran en büyük özelliği bu bilgisayarın iPad'i bile Windows 10 kullanan bir bilgisayara çevirebiliyor olması. Kendine özel bir uygulama sayesinde iPad'lerinizde de kullanabildiğiniz Kangaroo, Microsoft'un Continuum özelliğine sahip olan bir mobil cihazına benziyor. Ancak tabii ki bu bilgisayar Continuum özelliğine sahip olan mobil cihazlardan çok daha ucuz.

Kaynak: TheVerge 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0