• Anasayfa
  • Sektörel
  • Samsung, 2018’de Üretilecek iPhone 8 İçin OLED Ekran Üretecek!

Samsung, 2018’de Üretilecek iPhone 8 İçin OLED Ekran Üretecek!

1
0
0
0
0
Korea Times’ın haberine göre Samsung, 2018 yılında piyasaya sürülecek olan iPhone 8’in ekran panellerinin üretimini gerçekleştirecek.
Samsung, Apple’la daha önce yapmış olduğu anlaşmalar gereği Apple’ın birçok ürünü için ekranlar üretiyor. Birbirlerinden memnun olmalılar ki iki şirketin 2018 yılında da ortaklıkları devam edecek.

Yapılacak yeni anlaşma çerçevesinde Samsung, 2018 yılında piyasaya sürülecek olan yeni iPhone’lar için OLED ekran üretimi gerçekleştirecek. Samsung Display’den yapılan açıklamada Galaxy modelleri için OLED ekranların üretimine devam edileceği, fakat Apple’dan yeni iPhone’larla ilgili bu yönde bir istek gelirse seve seve kabul edecekleri belirtildi. Bu konuda herhangi bir resmiyet bulunmuyor fakat Samsung Display’in Apple’ın diğer ürünlerinin de ekranlarını üretiyor olması, bu anlaşmanın gerçekleşme ihtimalini oldukça yükseltiyor.Alman merkezli ekran üretici şirket Merck ise Apple’ın gelecekteki iPhone’lar için OLED teknolojisini kullanmasını pek mümkün görmüyor. Çünkü OLED teknolojisine geçiş demek, LCD ekranlara göre daha fazla masraf demek ve Apple mümkün olduğunca kar marjını yüksek tutmak istiyor.

Bunun dışında Apple’ın LG’yle de bir anlaşma hazırlığı içerisinde olabileceği belirtiliyor. Apple, muhtemelen bu tarz spekülasyonların Samsung ile LG arasında bir rekabet oluşturmasını bekleyerek en uygun fiyatı koparma derdinde. Sonuç olarak olaylar biraz karışık, neler olacağını öğrenmek için resmi açıklamaları beklemek daha mantıklı olacak.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0