Samsung, Akıllı Ön Cam Teknolojisini Tanıttı!

0
0
0
0
0
Samsung, Akıllı Ön Cam Teknolojisini Tanıttı!
Motorların ön camları için yeni bir teknoloji geliştiren Samsung, iki tekerli araçları kullanan kişilere daha güvenli bir yolculuk sunabilir.
Neredeyse teknolojinin elinin uzandığı her sektörde adını duyurmayı başaran Samsung, şimdi de motosiklet kullanıcıları için yeni bir teknoloji ürettiğini duyurdu. Motosiklet kullanırken telefonu çalna veya yol tarifine bakmak zorunda kalan kişiler için teknolojik ön cam geliştiren Güney Koreli firma, "Smart Windshield" (akıllı ön cam) adı verdiği bu yeni cihazını bir reklam filmiyle tanıttı.

Reklam filminde Smart Windshield'ın çalışma şeklini bolca gösteren Samsung, bu cihaza akıllı telefon desteği de eklemeyi es geçmemiş. Akıllı telefonlarda bulunan Wi-Fi bağlantısıyla telefonunuza bağlanan ve telefon üzerinden kolayca kontrol edilebilen Smart Windshield, sektörünün en yenisi olmasa da Samsung'un elektronik ustalığıyla üretildiği için dikkat çekiyor.

Smart Windshield'ın üretim amacı reklam filminde de duyabileceğiniz gibi "güvenlik." 4 tekerlekli araçlardan çok daha zor kontrol edilen 2 tekerlekli araçların sürücülerinin sürekli olarak yola bakması gerekiyor. Sürekli olarak yola bakmak telefonunuz çaldığında veya bilmediğiniz bir yere gitmeye çalıştığınızda imkansız olabilir. Bunu sağlayabilmek adına üretilmiş olan Smart Windshield, tüm motosiklet sürücülerinin işine yarayabilir.
 

Samsung'un bu teknolojiyi tanıtmış olması maalesef Smart Windshield'ın piyasaya sürüleceği anlamına gelmiyor. Reklam videosunda gördüğünüz sadece bir konsept. Anladığım kadarıyla Samsung bu reklam filmiyle "ben bunu üretsem satabilir miyim?" sorusunun cevabını arıyor. Smart Windshield'ın tanıtıldığı tüm haber sitelerindeki yorumlar iyi yönde (kazaları engelleyebilecek bir teknolojiden bahsediyoruz, kötü yorum olması beklenmezdi zaten) ancak Samsung'un yapacağı detaylı piyasa araştırmasından sonra Smart Windshield hakkındaki kararı göreceğiz.

Kaynak: Engadget 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0