Samsung, Apple'ı Yine Kızdıracak: Galaxy S7 Yükseltme Programı Duyuruldu!

1
0
0
0
0
Yeni amiral gemisi Galaxy S7'yi tanıtan Samsung, en büyük rakibi Apple'ı kızdıracak bir yeniliği de duyurdu. Güney Koreli şirket yine Apple'ın izinden giderek, iPhone 6s için geçtiğimiz yıl başlatılan yükseltme programının benzerini Galaxy S7 için kullanıma sundu.
Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılan ürünlerin ve yeniliklerin yansımaları devam ediyor. Yeni amiral gemisi akıllı telefonları Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’i duyuran Samsung, arası patent davaları nedeni ile açık olduğu Apple’ı kızdıracak bir yeniliği de imza attı. Güney Koreli şirket, Galaxy S7 için “yükseltme programı”nı duyurdu. Peki ya bu yenilik neleri kapsıyor ve Apple’ı neden kızdıracak? Hemen açıklayalım…
 

 Yükseltme Programı Nedir, Ne İşe Yarar?

Bazı okuyucularımız hatırlayacaktır ancak hatırlamayanlar ya da bilmeyenler için kısaca özetlemek gerekirse “yükseltme programı” geçtiğimiz yıl ilk kez Apple tarafından başlatılan bir sözleşme modeli. iPhone 6s lansmanında duyurulan “iPhone Yükseltme Programı” 2 yıllık kontrat planı ile her yıl yenilenen iPhone modellerine ücretsiz sahip olunmasını sağlıyor. Yani iPhone 6s ya da 6s Plus satın alan bir kullanıcı, aldığı cihazların ücretine ek olarak 24 aylık bir ödeme yükümlüğü altına girerek, gelecek 2 yıl boyunca kendi cihazını yeni çıkan iPhone modelleri ile değiştirebiliyor.

 Samsung Yine Apple'ın İzinde

Samsung, birçok konuda olduğu gibi bu konuda da Apple’dan biraz etkilenmiş olacak ki, yükseltme programını yeni telefonu Galaxy S7 için de kullanıma sunmuş durumda. Şu an sadece İngiltere’de kullanımda olan yükseltme programının planı ise şu şekilde işliyor. Yeni alınan Galaxy S7’nin ücretinin yanında tek seferlik 56.90 poundluk bir depozito ödeniyor ve 24 ay boyunca her ay 24.58 pound ödeme gerçekleştiriliyor. Bu plana dahil olan kişiler, Galaxy S7’den sonra gelecek iki Galaxy modeline (muhtemelen isimleri S8 ve S9 olacak) ücretsiz değişim ile sahip olabiliyor.

Galaxy S7 yükseltme programının küresel pazarda hangi ülkelerde sunulacağı belli değil ancak Samsung’un bu programın uygulandığı ülkeleri çeşitlendirme düşüncesi olduğu belirtiliyor. Bakalım yükseltme programı ülkemizde de kullanıma sunulacak mı?
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0