Samsung Apple’ın Siri’sini Alacak!

0
0
0
0
0
Samsung Apple’ın Siri’sini Alacak!
Son dönemde sektörün devlerinin en gözde oyuncakları arasında yer alan sanal asistan furyasına Samsung da katılma kararı alacaktı elbette; ama nasıl katılacağı, nasıl bir teknoloji kullanacağı bilinmiyordu. Samsung da kendi tarzıyla işe girip teknolojiyi satın almayı uygun görmüş.
Son dönemde sektörün devlerinin en gözde oyuncakları arasında yer alan sanal asistan furyasına Samsung da katılma kararı alacaktı elbette; ama nasıl katılacağı, nasıl bir teknoloji kullanacağı bilinmiyordu. Samsung da kendi tarzıyla işe girip teknolojiyi satın almayı uygun görmüş. (Oppan Samsung Style)

Apple, Daimler, Nintendo, Panasonic gibi firmalara da hizmetini sunan ve Samsung’un da zaten halihazırda müşterileri arasında yer aldığı Nuance adlı firma şu anda GPS cihazlarından mobil cihazlara ve pek çok platforma konuşma ve sesli komut teknolojileri sunuyor.

Samsung’un da S-Voice ürünü gibi pek çok ürününde Nuance’ın teknolojisi kullanılıyor ve bu hizmetten de gayet memnun görünüyor. Ancak satışlarını artırmak ve kaynağa erişebilmek ve elbette rakiplerini yolun dışına itebilme fırsatı yaratmak için Samsung, çeşitli giyilebilir teknolojilerde, tablet ve telefonlarında, televizyonlarında ve ev aletlerinde kullanıp geliştirebileceği bu teknolojiye sahip olmak istiyor. (tekelci Koreli mi olur ya)

Nuance firması bu sene CES 2014’te Swype adlı sanal klavye uygulamasını ve Dragon ismini verdiği mobil sanal asistanı tanıtmış ve özellikle Swype ile akıllı saatlerin klavye sorununa reel bir çözüm getirmişti. Dragon ise akıllı saatler dışında diğer giyilebilir teknoloji ürünü cihazlarla kullanılabilecek bir teknoloji olarak yüksek potansiyel barındırıyordu.

Bakalım Samsung henüz resmi bir açıklama yapılmamış, hatta yalanlanmış olan bu satın alma için ne zaman düğmeye basacak ve Apple’ın Siri’sine hayat veren teknoloji ne zaman Samsung’un eline geçecek. (Böyle şeyler kötü emelleri olan insanların eline geçmemeli ya)
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0