• Anasayfa
  • Sektörel
  • Samsung, Artık Tüm Akıllı Televizyonlarına SmartThings Kontrolü Yerleştirecek!

Samsung, Artık Tüm Akıllı Televizyonlarına SmartThings Kontrolü Yerleştirecek!

0
0
0
0
0
Samsung, Artık Tüm Akıllı Televizyonlarına SmartThings Kontrolü Yerleştirecek!
Samsung, 2016 senesinden itibaren ürettiği tüm televizyonlarında SmartThings kontrolüne yer vermeye karar verdi.
Çeşitli sektörlerde varlığını sürdüren elektronik cihazlar üreticisi Samsung, beyaz eşyadan kameraya kadar tüm elektronik cihazların üretimini gerçekleştiriyor. Son derece büyük bir ürün yelpazesine sahip olan Güney Koreli firma, ürettiği kaliteli televizyonlarla akıllı televizyon sektöründe de liderliğe aday olan firmalar arasında bulunuyor. 

Geçtiğimiz aylar içerisinde büyük bir değişim yaşayan Samsung, CEO Jong-Kyun Shin'in açıklamalarına göre daha yenilikçi bir firma olacaktı. Bu açıklamaların ardından mobil cihazlar sektöründe büyük yeniliklere imza atan Samsung, şimdide akıllı televizyon sektöründe konumunu değiştirebilecek büyük bir karara vardığını açıkladı. Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre şirket, 2016 senesinden itibaren ürettiği tüm akıllı televizyonlarında SmartThings kontrolüne yer verecek. SmartThings, kamerası, ses ve hareket algılayıcısı gibi cihazları bulunan, bu cihazlarıyla topladığı verileri kendi bağlantısı üzerinden paylaşan bir güvenlik sistemi. Güvenlik sistemi olmasının yanı sıra birçok işlemi yerine getirebilen sistem, açıklanana göre Samsung'un akıllı televizyonlarından kontrol edilebilecek.
 

İlk olarak ayrı bir sistem olarak piyasaya sürülen SmartThings, 2014 senesinde Samsung'un bu sistemi satın almasıyla birlikte tamamen Samsung'a ait olmuştu. Samsung'un SmartThings'e ürettiği tüm akıllı televizyonlarda yer verecek olması, bu cihazların ve sistemlerin birçok ortak özelliğinin olacak olmasını ve daha kolay geliştirilebilmelerini sağlayacaktır. SmartThings'in televizyonlarla olan bu uyumu, Samsung'un düşüncesine göre sistemin satış rakamlarını yükseltecektir. SmartThings'i satın almak istediğiniz takdirde yaklaşık 100$ gibi bir fiyat ödemeniz gerektiğini de belirtmekte fayda var.

Kaynak: TheVerge 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0