Samsung'dan Selfie Çubuğu Kullananları Kızdıracak Reklam

0
0
0
0
0
Samsung, Galaxy S6 ve S6 Edge'ler için yaptığı yeni reklamı ile selfie çubuğu kullananları epey bir kızdıracak gibi.
Büyük ihtimalle benim gibi siz de teknoloji ile popüler olan bazı şeylerden bıkmışsınızdır. Dudakları büzüştürüp çekilen fotoğraflar, onlarca program kullanılıp suratı una batırmış gibi parlatılan fotoğraflar, her haberin altına ''hediye et'' yazanlar(!) ve son olarak şemsiye gibi herkesin yanında taşıdığı sefie çubukları...

Birşeyin suyunu çıkarmakta üstümüze yok. Sanırız Samsung'da bu durumdan bıkmış ki, daha fazla dayanamayıp sert bir açıklama yapmış. Tamam, selfie çubukları yerinde kullanıldığı zaman oldukça hoş şeyler. Sundukları imkan da iyi güzel, ama dediğim gibi herşeyin suyunu çıkarmakta üstümüze yok.
 


İşte Samsung'da böyle düşünüyor olacak ki selfie çubuğu kullananlar hakkında yeni reklamında şöyle bir söylemde bulunmuş; ''geldiğimiz durum son olarak bu. İnsanlar teneke konserveye sıkışmış sardalyeler gibi bir çerçeveye sığmaya çalışıyor ve mağara insanları gibi yanlarında çubuklar/sopalar taşıyor''.

Bu reklamdan sonra hem Samsung'a hak verenler hem de şirketin sadece reklam politikası gereği böyle bir söylemde bulunduğunu savunanlar var. E yani sonuç olarak bu bir reklam. Adamlar tabiki kendi ürünlerini övecek. Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'de geniş bir kamera açısı bulumakta. Bu sebeple selfie çubuğu gibi ekstra bir aksesuar olmadan, iyi derecede geniş açılı fotoğraflar çekebiliyorsunuz. 
 


Peki Samsung bu reklamındaki söyleminde ne kadar haklı? Tamam ortada bir ürün tanıtımı, reklam olayı var ama Samsung'un bi nebze de olsa haklı olduğunu düşünüyorum. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? 
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0