Samsung Galaxy S6'nın Fiyatını Yeniden Düzenleyecek

0
0
0
0
0
Samsung Galaxy S6'nın Fiyatını Yeniden Düzenleyecek
Bugün yılın ikinci çeyreğine ait satış rakamlarını açıklayan Samsung’da satışlar beklendiği gibi gitmiyor.
Geçen yılın aynı aynı dönemine göre yüzde sekiz düşüş yaşayan ve 4.93 milyar Dolar kar eden şirketin satışı da 41.7 milyar ile yüzde 7 gerilemiş durumda. Yılın ilk çeyreğine göre her ne kadar ufak bir artış yaşamış olsa da firma yeni amiral gemisi Galaxy S6’dan beklediği satış rakamlarına ulaşamamış.

Samsung’un mobil pazarda yılın ikinci çeyreği için zorlu bir rekabet dönemi bekledikleri açıklanırken satış rakamlarını üst seviyede tutabilmek için amiral gemisi Galaxy S6 modelinin fiyat politikasında yeniden bir ayarlamaya gideceklerini belirtirken 13 Ağustos’ta tanıtımı yapılacak olan Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus modellerinin de şirket satışlarını artırması bekleniyor.

Samsung’un firma içinde bu gibi sorunlar yaşanırken asıl meselenin ise üst seviye telefon pazarındaki payının ezeli rakibi Apple’ın gerisinde kalıyor olması.

Yılın en çok merak edilen ikilisi olan S6 modelleri pazarda beklenen etkiyi yaratmayınca Samsung’un Android telefon pazarındaki payı da bundan elbette etkilendi ve Oppo, Motorola ya da Xiaomi gibi markalar paylarını oldukça artırarak yukarıdaki temsilcileri zorlamaya başladı.

Bakalım Samsung bu yıl çıkartacağı diğer iki üst düzey model olan Note 5 ve S6 Edge Plus ile üst düzey telefon piyasasındaki açık ara liderliğini geri kazanabilecek mi?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0