• Anasayfa
  • Sektörel
  • Samsung'un IFA 2015 Etkinliğinde Tanıttığı Tüm Ürün ve Hizmetler

Samsung'un IFA 2015 Etkinliğinde Tanıttığı Tüm Ürün ve Hizmetler

0
0
0
0
0
IFA 2015 kapsamında tanıtılan bilgisayarlar ya da telefonlar havada uçuşurken Samsung, işi farklı bir boyuta taşıyarak çamaşır makinesi odağında yeni ev teknolojilerinin tanıtımını gerçekleştirdi.
Evet çamaşır makinesi …

Akıllı ev aletleri ve IoT - Internet of Things yani Nesnelerin İnterneti - olgusuna kattığı yeniliklerden ve entegre ev sistemlerinden söz eden Samsung, televizyon, çamaşır makinesi, uyku sensörü gibi çeşitli akıllı sistemlerin tanıtımını gerçekleştirirken hizmetlerini bir de canlı yayın hizmeti ile artırdıklarını ve evinizi yekün bir eğlence platformuna çevirmeyi de hedeflediklerini dile getirdi.

Bunların yanı sıra akıllı sistemleri evin dışına da taşımayı hedeflerini belirtirken Samsung yetkilileri BMW ve Volkswagen ile ortak bir çalışma içinde olduklarını ve otomotiv sektörünün de akıllanmasına katkıda bulunduklarını belirtti.

Uykunun sağlık açısından ne kadar önemli olduğuna değinen ve bu konuda çalışmalarını Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi ile birlikte yürüttüklerini dile getirirken Sleep Sense isimli bir uyku takip sisteminin tanıtımını gerçekleştiren Samsung, yatağınızın altına yerleştirdiğiniz bu zımbırtı sayesinde evinizin ağa bağlı olan sistemlerini uykunuzu optimum düzeyde verimli kılabilmeniz için çalışan otomatik bir sistem olarak geliştirildiğini söyledi.
Uykunuzu ve uyku düzeninizi, ayrıca uyku veriminizi takip eden sistem, siz uykuya daldığınızda otomatik olarak televizyonu kapatabiliyor, odanın hava kalitesini ve sıcaklığını ölçüyor ve metabolizmanızı uykunuz boyunca gözlemliyor.
SleepSense’in ardından yeni UHD (Ultra High Definition) sisteminin tanıtımını gerçekleştiren Samsung, öncelikle içerik konusunda Amazon, Netflix ve VoD gibi firmalarla çalıştığını belirtirken canlı oyun yayını için de Gamefly ile ortak bir çalışma yürüttüklerini ve başlangıç için bazı büyük oyunların yayınını direkt olarak televizyonlarından yapabileceklerini zamanla da oyun sayısının artacağını belirtti.
İlginç bir şekilde lansmanın yıldızı konumunda olan ürün ise AddWash isimli akıllı çamaşır makinesi idi ve bu makinenin en büyük özelliği de alanında bir ilke imza atarak yıkamanın hangi aşamasında olursanız olun, işlemi durdurup yeni çamaşır eklemenize izin veren yapısı olarak açıklandı.
Hem iOS, hem de Android işletim sistemli cihazınızdan tüm yıkama işlemini takip edebildiğiniz AddWash, telefonunuza yıkama durumu ile ilgili bildirimler de gönderiyor ve SuperSpeed, SuperSpray ve daha kalın köpük oluşmasını sağlayan ecobubble modları gibi farklı yıkama seçenekleri sunuyor.

Lansmanın sonunda değinilen konulardan biri olan entegre araç sistemleri ve BMW ile yürüttükleri çalışma olurken aracı çeşitli özelliklerini uzaktan kontrol etmenizi sağlayan bir sistemi, BMW’nin yanı sıra Volkswagen’e de entegre hale getireceklerini duyurdu.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0