Samsung, iPhone 7'nin OLED Ekranlarını Üretecek!!

0
0
0
0
0
Yayınlanan bir rapora göre Samsung, Apple'ın yeni telefonu olacak olan iPhone 7'nin OLED ekranlarının büyük bir çoğunluğunu üretecek.
Markaların kıyasıya yarıştığı, kullanıcıların bir türlü karar veremediği ve sürekli kararını değiştirdiği sektör olan akıllı telefon sektörü, Apple ve Samsung  gibi iki büyük teknoloji devinin çekişmesine tanıklık ediyor. Yıllardır akıllı telefon üretimi ve satışı konusunda kıyasıya yarışan bu iki firma, sektörel alanda yarışıyor olsalar da telefonlarının üretilmesi için birbirleriyle iş birliği yapıyorlar. 

Gizli tutulan bir kaynaktan yayınlanan rapora göre Samsung, Apple sektör dışında yapıtğı ortaklığı bir adım daha ileriye taşıyarak iPhone 7'nin de üretiminde görev alacak. iPhone 7'de kullanılacağı iddia edilen OLED ekranların büyük bir çoğunluğunu üretmek için anlaşma masasına oturan Apple ve Samsung, önceki modellerin bazılarında olduğu gibi iPhone'un yeni modelinde de birlikte çalışacaklar.Samsung'un dünyanın en büyük mobil cihaz ekranı üreticilerinden birisi olduğunu biliyoruz. Bu ünvanını iyi bir şekilde kullanan şirket, bulunduğu konumunu koruyabilmek adına OLED ekranlarının daha da iyi bir şekilde üretilmesi üzerinde çalışmalara sürdürüyor. Bazı kaynakların söylediğine göre Samsung, OLED ekranların daha iyi bir hale gelebilmesi adına tam 7.47 milyar dolarlık bir araştırma başlattı. Bu araştırma OLED ekranlarının daha kaliteli olmasının yanı sıra daha hızlı üretilmesini de sağlayacak.

Araştırmanın başarıya ulaşmasının ardından Apple ile yaptığı anlaşmaya göre OLED ekranların üretimine başlayacak olan Samsung, sadece bir ay içerisinde 30.000 - 45.000 adet OLED ekran üretmeyi hedefliyor.

Kaynak: TechnoBuffalo 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0