Samsung NX Mini 2 Sızdırıldı

2
0
0
0
0
Samsung'un geçen sene tanıttığı fotoğraf makinesi NX Mini'nin ikinci nesli tanıtımına günler kala sızdırıldı.
NX Mini, Samsung'un geçen sene tanıttığı ve tüketici tarafından çok sevilen kamerasıydı. Kompakt boyutu hareket edebilen ekranı ile birçok fotoğraf hayranının dikkatini çekmişti. Görüntüsünün güzelliği ve lensinin manuel olarak zum yapabilmesi ise insanların dikkatini çeken en önemli faktörlerdendi.

Kameranın ikinci nesli ise ilkinden dış görünüş olarak pek farklı değil. Hemen hemen aynı sistem değerlerine sahip kameranın birkaç özelliği yükseltilmiş. Bunlardan en önemlisi ise NX Mini'de var olan Full HD video kayıt özelliği ikinci nesil NX Mini'de 4K'ya çıkarılmış.WiFi ve NFC bağlantılarına sahip cihaz 3 inçlik Amoled bir ekrana sahip.  Kırmızı, siyah, kahverengi ve beyaz renklerle satışa sunulacak cihaz Samsung'un güncelleme ile amiral gemisi telefonlarının kamerasına kazandırdığı RAW çekim modunu da üzerinde bulunduracak. 2.7 çarpanına sahip NX-M lens sayesinde kullanıcı istediği zaman fotoğraf makinesinin lensini değiştirebilecek.

Kapağını değiştirip istediğiniz renkte kullanabileceğiniz yeni NX Mini 2, selefine göre daha büyük bir batarya ile geliyor. NX Mini'de bulunan 1820 mAh bataryayı NX Mini 2'de 2330 mAh seviyesine çıkaran Samsung bu sayede cihazın yaklaşık 400 adet fotoğraf çekebilmesine olanak sağlamış. Açılıp kapanabilen flaşı ise ve lensinin manuel zum fonksiyonu ile kompakt bir fotoğraf makinesi olan NX Mini 2 kardeşi gibi çok beğenilecektir.371 Dolar gibi bir fiyat etiketine sahip olması beklenen cihazın Türkiye fiyatı vergiler hariç 1200 TL civarında olacaktı. İşin içine vergiler de girince Canon veya Nikon gibi markaların yarı profesyonel fotoğraf makinelerini almak daha avantajlı olacaktır.
 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0