Samsung'tan Çift İşletim Sistemli Sıra Dışı Ürün

0
0
0
0
0
Amerikan Patent ve Marka Odası’ndan edinilen bilgiye göre Samsung yakın bir zamanda hem Android hem de Windows işletim sistemine sahip bir phablet istasyonu üretebilir.
Samsung’un patentini yeni aldığı öğrenilen sıra dışı ürün, Note 4 gibi güçlü bir telefonun donanımını kullanarak ihtiyacınız anında bir dizüstü bilgisayara dönüşebilecek bir telefon istasyonu. Sadece bir klavye ve ekrandan oluşan bu cihaz telefonunuzdaki her işlemi gerçekleştirebildiğiniz bir notebook görünümüne sahip.

Dizüstü bilgisayar kullanıcıları arasında Android çok fazla tercih edilen bir işletim sistemi olmadığından ikinci bir işletim sistemi opsiyonu da sunması planlanan bu ürün, istediğiniz taktirde Android ya da Windows 10 işletim sistemleri arasında geçiş yapmanızı ve her ihtiyacınızı karşılamanızı sağlayacak.

Ancak patente ait raporlarda kesin olarak Windows adının geçmemesi Samsung’un bu telefon istasyonunda kendisine ait olan Tizen işletim sistemini de kullanabileceği ihtimalini de olası bırakıyor.

Samsung’un bu yeni potansiyel ürününde telefonunuzun işini kolaylaştıracak bir işlemci bulunmuyor; ayrıca depolama alanı olarak kullanabileceğiniz bir sürücüsü ya da RAM’i de mevcut değil. (eee nesi var o zaman?) Bu nedenle tüm ağır işi telefonunuz üstlenmek zorunda kalıyor. (sadece harici ekran ve klavye gibi düşünün)

Wi-Fi bağlantısı bulunmadığı taktirde telefonunuzun 3G bağlantısını kullanabilen bu cihaz, yerleştirdiğiniz telefonun ekranını bir touchpad olarak kullanmanıza imkan veriyor. İçinde kendisine ait bir batarya olup olmadığını bilmediğimiz cihazın bir başka avantajı ise takılı olduğu sürece telefonunuzu şarj ediyor olması. Bu sayede çalışmanızın iş yükünü üstlenen telefonunuzun bataryası sonrasında kullanmak üzere size kalıyor. (Bi de ekstra işlemci koysalarmış çok güzel cihaz olurmuş)

Bu ilginç notebook-phablet hibridi ürünün Samsung’un ürün yelpazesinde yer alıp almayacağını yani patentini aldığı bu cihazı gerçekten hayata geçirip geçirmeyeceğini bilmiyoruz; ama biliyoruz ki bir gün piyasaya çıkacak olursa Türkiye fiyatı yüksek olacak.

Siz böyle bir cihaz almak ister misiniz? (Bi’ de alacak olsanız ne kadar verirsiniz böyle bi’ şeye? Benim alasım var da fikrinizi alayım dedim)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0