• Anasayfa
  • Sektörel
  • Samsung Telefonların Fısıltıyı Algılayabilmesi İçin Bir Patent Aldı!

Samsung Telefonların Fısıltıyı Algılayabilmesi İçin Bir Patent Aldı!

0
0
0
0
0
Samsung'un yeni patentine göre şirket, telefonların fısıltıyı algılayabilmesini mümkün kılacak bir sistem üzerinde çalışmalar sürdürüyor.
Şirket politikasını değiştirmesinin ardından yeni teknolojilere ve sistemlere verdiği önemi artıran Samsung, bu sefer de bir patentinin yayınlanmasıyla birlikte gündemimize geldi. Yayınlanan patente göre Güney Koreli teknoloji şirketi, akıllı telefonların fısıltıları algılamasını sağlayan yeni bir sistem üzerinde çalışıyor. Bu sistem sayesinde normalde yeterli ses düzeninin altında kalan sesleri algılamayan akıllı telefonlar, kullanıcısı telefona birşeyler fısıldadığında algılayabilecek ve ona göre işlemler yapabilecek.

Google Now, Siri, Cortana derken telefonlarla konuşmanın oldukça  normal karşılandığı günlere varmış bulunmaktayız. Bu teknolojilerden birisini geliştirmek yerine bu teknolojilerle birlikte çalışan donanımlarda ve yazılımlarda geliştirmeler yapması gerektiğine karar veren Samsung'un bu nedenen ötürü yeni patentini aldığını tahmin ediyorum. Aslında Samsung'un bu tarz teknolojilere çok ilgisiz olduğunu söyleyemeyiz çünkü şirket bir süre önce S Voice uygulamasını kullanıma sunmuştu. Ancak Samsung'un S Voice'u uzun süredir geliştirmiyor olması, bu sistemi yükseklere taşımaktan vazgeçtiğini gösterebilir.Ancak ilerleyen günlerde yayınlanabilecek olan bir güncellemeyle birlikte S Voice'un geri dönüş yaptığını da görebiliriz. Samsung'un bu patenti kendi sistemleri için mi, yoksa Galaxy S7 gibi üst düzey telefonlarını geliştirmek için mi aldığı bilinene kadar patentin alınma nedeni gizliliğini koruyacaktır.

Kaynak: SamMobile 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0