• Anasayfa
  • Sektörel
  • Samsung Televizyonları Belirtilenden Daha Fazla Enerji Tüketiyor!

Samsung Televizyonları Belirtilenden Daha Fazla Enerji Tüketiyor!

0
0
0
0
0
Alman devi Volkswagen'in emisyon skandalından sonra şimdi de bir benzeri Samsung televizyonları için gündemde. Ortaya çıkan detaylara göre Samsung TV'ler belirtilenden çok daha fazla enerji tüketimi gerçekleştiriyor!
Bildiğiniz gibi Volkswagen markalı araçlarda ortaya çıkan emisyon skandalı otomobil sektörüne damga vurdu. Belirtilenden ve gerekenden çok daha fazla karbon salınımı yaptığı ortaya çıkan firma ve bazı diğer firmalarda büyük sıkıntılar ortaya çıktı.

Şimdi ise ortaya çıkan bir diğer duruma göre bu olayın bir benzeri Samsung'un başını yakabilir! Bağımsız bir araştırma grubu tarafından yapılan ölçümler sonucunda ortaya çıkan detaylara göre Samsung televizyonlarındaki enerji tüketim değerleri laboratuvar testlerinde gerçek hayattaki kullanımdan daha düşük görünüyor. Yani testlerde düşük enerji tüketimi yaptığı gösterilen televizyonlar aslında görünenden daha fazla bir enerji tüketimi sergiliyor.Teknik olarak VW'nin başına patlayan duruma benzer olan bu durumda ayrı bir skandala yol açabilir. Test süreçlerinde değerleri azaltan bir hile olabileceğini belirtilen duruma göre Samsung'un kağıt üstünde kanunlara uyduğu ancak kanunun ruhuna uymadığı gösteriliyor ve bu da bir skandalın eşiğinde olunduğunun göstergesi.

Grup tarafından fark edilen Hareket Aydınlatması adındaki teknolojinin belirli durumlarda parlaklığı düşürüyor olmasıyla bu enerji verimliliği durumunun ortaya çıkması ile ilgili Samsung'dan gelen yanıta göre Hareket Aydınlatması teknolojisi 2011 yılından bu yana televizyonlarda yer aldığı ve aktarılacak görüntünün renk şemasına göre arka aydınlatmaların düzenlenerek enerji verimliliği sağladığı savunuldu. Ayrıca firma bu durumun Volkswagen skandalı ile yakından uzaktan alakası olmadığı da vurgulanmış. (Biz onlara benzemeyiz gardaş, bizde yanlış olmaz demişler)Bu ortaya çıkan durumdan sonra İsviçre Enerji Kurumu tarafından ele alınan konu Avrupa Komisyonu'na sunuldu ve herhangi bir hile olup olmadığı yetkili mecralarca araştırılacak. Bakalım koskoca otomobil devini düşüren skandalın bir benzeri Samsung'un başına da gelecek mi, gelirse ne gibi sonuçlar doğuracak hep beraber göreceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0