Samsung'un Ayna Ekranları İlk Kez Kullanımda: Kuaför Salonunda Ortaya Çıktı!

1
0
0
0
0
Teknoloji devi Samsung'un ayna ekranları ilk kez kullanıma girdi. Bir süredir üzerinde çalışılan ekranlar Güney Kore'de bir kuaför salonunda ortaya çıktı.
Samsung’un bir süredir üzerinde deneysel çalışmalar yürüttüğü ayna ve şeffaf ekranlar ilk kez geçtiğimiz yıl tanıtılmıştı. Öngösterim niteliğindeki tanıtımdan sonra adı pek anılmayan cihazlar şimdi de halkın kullanımına sunuldu. Konu ayna olunca, cihazın ilk ortaya çıktığı yer de pek şaşırtmadı. Güney Kore’nin başkenti Seul’de bir kuaför salonu, ayna ekranları kullanmaya başlandı.

 Ne Tür İşlevler Sunuyor?

Açıkçası, Samsung’un yeni cihazının kullanılabileceği ilk yer neresi olur deseler sanırım birçoğumuz kuaför derdik. Aşağıdaki görsellerden de görebileceğimiz gibi, yeni teknoloji bu alanda oldukça işlevsel bir kullanım şansı sunuyor. Artık kadınların “şu model saç bana gider mi?”, “ay şu renge boyatsam güzel olur mu?” soruları kuaförleri bezdirmeyecek, çünkü Samsung’un ayna ekranı üzerinde modellerin kimde nasıl bir etki yaracağı görülebilecek. Aynı teknoloji tabii ki erkekler için de kullanılabilir. 

 Ayna Ekran Nelerlerde Kullanılabilir?

Ayna ekranların tek kullanım alanının kuaförler olacağını düşünmek doğru olmaz. Samsung’a göre moda, tasarım, iç mimarlık sektörleri ve perakende mağazaları yeni ürünün talipleri arasında olacak. Aslında biraz geniş ölçekli düşünürsek, her sektör bu ürünü kendi amaçları için uyarlayabilir ve kullanabilir. Aslında yıllardır gördüğümüz ayna ekranların bir benzeri olan yeni ürün, OLED teknolojisi sayesinde görüş açısını genişletiyor ve daha iyi kontrast sunuyor. Bu avantajlara Intel’in 3D RealSense kamerasının eklenmesiyle birlikte yeni ürün gelecekte evlerden iş yerlerine birçok ortamda Samsung’un ayna ekranlarını görebiliriz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0