Samsung'un Kamera Bölümü Artık Nikon'a Emanet

0
0
0
0
0
Samsung, Nikon ile her iki tarafı da sektörün zirvesine çıkarabilecek bir anlaşma yaptı.
Teknoloji sektöründe Eylül ayından beri dolaşan bir söylenti bulunmakta; Samsung kamera sektöründen çıkıyor ve bu konuyla ilgili bölümünün iplerini Nikon'un eline bırakıyor.

Kamera ve fotoğraf malzemeleri konusunda sektörün önde gelen firmalarından olan Nikon, özellikle NX1 ile çoğu kişinin beğenisi toplamayı başaran Samsung'un işlerini devralalacak. Önceden alışveriş konusunda da birlikte çalışan iki firma artık daha içli dışlı olacak.Nikon, önceden 1-inç ve APS-C sensörleri Samsung'dan alıyor ve ''full frame'' geliştirilmesi için Samsung'a yardım ediyordu. Arından NX sisteminin teknolojisini kullanmaya başlayan Nikon, son olarak da Samsung'un NX lens üretim hattını kullanmaya başlamıştı. Yani aslında iki şirketin arasında olan şeyin temelleri sağlam.

Şimdi ise gelen haberlere göre ise Samsung kamera bölümünü Nikon'a satmış. Hatta imzalar falan da atılmış. Bu işlem ise akıllara direkt olarak şu soruyu getiriyor; Samsung cephesi kamera üretimini tamamen bitirdi mi? Yoksa üretilecek ürünler Nikon ile ortaklaşa mı olacak? Bu sorular ve anlaşmanın detayları önümüzdeki günlerde belli olacaktır.

Kaynak. CNet
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0