Samsung'un Video Uygulaması "Milk Video" Kapatılıyor!

0
0
0
0
0
Samsung'un video uygulaması Milk Video, çıkışından sadece 1 sene sonra kapatılıyor.
Dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan Youtube'un yükselişiyle birlikte aynı sektöre birçok farklı marka gelmişti. Fakat Youtube çizgisini bozmayarak bu sektörde liderliğini korudu ve diğer video paylaşım platformları zamanla platformların kapandığını bildirmek zorunda kaldı. Aynı olay Spotify gibi isimlerin yükselişiyle birlikte müzik sektöründe de yaşandı. Bu gibi sektörlere sonradan girip kendine pay bekleyen diğer markaların %99'u aynı sonla karşılaşıyor. Samsung'ta bu orandan kendine ders çıkarmamış olan isimler arasında eklendi.

Samsung 1 sene önce "Milk Video" adlı bir video uygulaması çıkarttığını belirtmişti. Uygulama sadece Amerika'da kullanıma sunulmuştu ve Youtube, Vimeo gibi video platformlarına rakip olabileceği konuşuluyordu. Ücretsiz olan uygulama, kullanıcılarına sadece video izleme özelliğinden biraz daha fazlasını sunuyordu. Uygulamanın yüklenmesiyle birlikte Milk Video, kendiliğinden BuzzFeed. Funny Or Die, Vogue gibi hesapları beğeniyordu ve bu hesaplardan paylaşılan video ya da haberlere kullanıcıların otomatik olarak erişmesini sağlıyordu. Ayrıca Twitter ve Facebook'tan da videoların paylaşıldığı bu uygulama kullanılarak gruplara katılınabiliyordu.

Özelliklerine genel olarak bakıldığı zaman birçok video paylaşım uygulamasından daha iyi olan Milk Video, kötü performansa bağlı olarak 1 sene içerisinde kullanıcı sayısını çok az arttırabildi. Samsung uygulamanın bu performansının devam edeceğini düşünmüş olsa gerek ki uygulamanın 20 Aralık günü kaldırılacağını duyurdu.

Dünya üzerinde en çok iPhone'un kullanıldığı ülkede Google Play'den indirilen bir video platformu yayınlamanın nedeni nedir bilmiyorum fakat Samsung'un hatasını geçte olsa anladığını düşünüyorum.

Kaynak: Engadget 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0