San Francisco Polisi Jet Ski'ye Dönüşebilen ATV Kullanacak!

0
0
0
0
0
San Francisco polislerinin bir kısmı, şehirde asayişi daha iyi sağlamak adına Jet Ski'ye dönüşerek suda rahatça gidebilen ATV kullanacaklar.
Gelişen şehrin gelişen ihtiyaçlarına ayak uydurmak amacıyla San Francisco şehri polisleri, ileri düzey teknoloji kullanan ve istediği zaman Jet Ski'ye dönüşüp suda da yoldaki kadar rahat bir şekilde gidebilen ATV kullanacaklar. "Quadski" adı verilen bu araç, şehirde artan suç oranını düşürmek amacıyla getirilen bir yenilik. 

2012 yılında, spor araba yapımcısı olan Gibbs şirketi tarafından resmi olarak satışına başlanan Quadski'nin kullanılacağı, haftasonu oynanan San Francisco Giants ve Oakland Athletics maçında San Francisco Police Department tarafından duyurulmuştu. Çoğu kişinin gereksiz olarak gördüğü bu yeniliğin, söylenen herşeye rağmen, şehrin polis departmanına itibar kazandıracağı bir gerçek.  Quadski'nin fiyatı yaklaşık olarak 50.000$ ve hem suda hem de karada 72 km/saat hıza ulaşabiliyor. SFPD'nin aldığı bu karar, sosyal medya da "Batman veya James Bond'un kullanacağı bişeyi neden polislerimiz kullanıyor?" gibi tepkiler aldı.

Kaynak: DigitalTrends
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0