Sanal Gerçeklik Cihazlarının En Zevkli Uygulaması: VR Web !

1
0
0
0
0
Sanal gerçeklik cihazlarından internete giriş yapmak, bu cihazların yapabildiği en zevkli işlemler arasında gösteriliyor.
Teknolojinin son ürünlerinden birisi olan sanal gerçeklik cihazları, bundan birkaç sene öncesine kadar hayatımızda yoktu. Çıkışlarıyla birlikte herkesin dikkatini çeken bu cihazlar, şu an sadece ilk aşamalarında olmaları nedeniyle çok gelişmiş sayılmazlar. Bu sektöre giriş yapmış ilk markalardan birisi olan Samsung, sanal gerçeklik cihazları arasında bir ilk olan VR Web Browsing uygulamasını kullanıma sunmuştu. Bu uygulama sayesinde sanal gerçeklik gözlüğünü kullanan kişiler internete bu cihazı kullanarak bağlanabiliyor ve işlemlerini halledebiliyorlardı.



İnternete bağlanmak ve bu dev platformdan işlemlerimizi halletmek tabii ki bizler için artık alışılmış bir durum ancak bu işlemi sanal gerçeklik gözlüğü kullanarak gerçekleştirmek oldukça farklı bir deneyim. Sanal gerçeklik gözlüklerinde internet kullanımı pek kolay sayılmaz çünkü bu platformu kullanabilmek için karşınıza çıkan "uçan klavye" ve "uçan sekmeler" ile baş edebilmeniz gerekiyor. Tabii ki bu sekmeleri ve klavyeyi hareket sensörü veya dokunmatik alan ile yönetiyorsunuz.  Tüm bu kontrollere alışmanızın ardından internetin kullanımını rahatlıkla gerçekleştirebiliyorsunuz ancak maalesef bu uygulama, şimdilik geçmişi görüntüleyebilmeniz, ana sayfanızı ayarlayabilmeniz veya cookies özelliğini kullanabilmeniz için çok yeni.





İlerleyen senelerde sanal gerçeklik cihazlarının internet uygulamasının gelişmesi bekleniyor ve bu sektöre öncülük yapan Samsung, bu teknolojinin gelişmesine katkı sağlayacak en olası şirket konumunda görünüyor.

Kaynak: TheNextWeb 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0