• Anasayfa
  • Sektörel
  • Sanal Gerçeklik Ortamında Hareket Etmek İçin Kullanabileceğiniz Sandalye!

Sanal Gerçeklik Ortamında Hareket Etmek İçin Kullanabileceğiniz Sandalye!

0
0
0
0
0
Bir sandalye, sanal gerçeklik deneyimini daha iyi yaşayabilmeniz adına normal sandalyelerden farklı olarak birçok özelliğe sahip. Bunlardan en iyisi, sandalyeyi kullanarak içinde bulunduğunuz ortamda hareket edebilmeniz.
Sanal gerçeklik platformları, her geçen gün gerçek hayata biraz daha çok benziyorlar. Bu platform ilerleyen senelerde hayatımızın neredeyse her alanında bizlerle birlikte olacak. Şimdiden bu sektöre giriş yapmış olan firmalar, çoğunlukla sanal gerçeklik cihazlarından sanal gerçeklik gözlüğünü üretmeye yoğunlaşmış durumdalar. Bu firmalardan farklı olarak VRGO adlı bir firma, piyasada onlarca farklı modeli bulunan sanal gerçeklik gözlükleriyle kullanılabilmesi için oldukça özel bir sandalye üretti.
 

Bu sandalyenin ismi, firma sandalye için kurulduğundan dolayı VRGO. Sandalyenin sanal gerçeklik gözlükleriyle kullanılabilmesi için üretildiğini söylememin bir nedeni, sandalyenin 360 derece dönüş yapabilmesi. Hiçbir bağı ve dönüş sınırı bulunmayan sandalye, siz sanal gerçeklik deneyiminizin keyfini sürerken size ayak bağı olmuyor ve oldukça rahat hareket edebilmenizi sağlıyor.Sandalyenin sanal gerçeklik gözlükleriyle uyumlu olduğunu söylememin bir diğer nedeni ise bu sandalyeyi kullanarak içinde bulunduğunuz platformda hareket edebiliyor olmanız. Sandalye kullandığınız sanal gerçeklik cihazıyla birlikte çalışıyor, siz üzerinde otururken sandalyeyi hangi yöne doğru bastırdığınıza bağlı olarak sanal gerçeklik platformunda kontrol ettiğiniz karakteri yönlendiriyor. Oldukça kolay kontrol edilebilen bu sandalye sayesinde, vücudunuzun büyük bir bölümünü çalıştırmış oluyorsunuz ve sanal gerçeklik platformunun gerçekliğine kendinizi daha çok veriyorsunuz.Şu an Kickstarter'da para toplayan VRGO'nun hedefi 20.000£ ve bu hedefin 13.600£'unu ilk günden toplamış durumda. 1000 mAh batarya kapasitesiyle birlikte 5 saat kesintisiz oyun keyfi sunan ve sadece 4 kilo ağırlığa sahip olan VRGO, ilk 50 alıcı için sadece 220$ fiyata sahip olacak. Sanal gerçeklik cihazlarının fiyatıyla karşılaştırıldığı zaman bu fiyat ucuz sayılabilir.

Kaynak: TheNextWeb 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0