• Anasayfa
  • Sektörel
  • Sanal Gerçeklik Teknolojisiyle Duvar Kadar Büyük Bir Monitöre Sahip Olmanız Mümkün

Sanal Gerçeklik Teknolojisiyle Duvar Kadar Büyük Bir Monitöre Sahip Olmanız Mümkün

0
0
0
0
0
Sanal gerçeklik platformları için uygulama geliştiren bir şirket, bilgisayar ekranlarını sanal ortama aktarabilecek bir proje üzerinde çalışıyor.
Sanal gerçeklik cihazlarını kullanarak oyun oynamanın ne kadar eğlenceli olduğunu hepimiz biliyoruz. Geleceğin teknolojisi olan sanal gerçeklik cihazları, oynadığımız oyunların gerçekçiliğini katlayarak attırsa da bu platformun sahip olduğu teknolojiler ve imkanlar hala yetersiz. Bu yetersizlikten birisine, sanal gerçeklik cihazı takılıyken ekranı görememeye çözüm bulmaya çalışan BigScreenVR, kendi ismini verdiği yeni sistemi tanıttı.

Tanıtımı gerçekleştirilen "BigScreen" teknolojisi, sanal gerçeklik ortamında bilgisayar ekranınızı görüntülemenizi sağlayacak. Bu teknoloji sayesinde sanal gerçeklik cihazınızı çıkartmadan bilgisayarınızda istediğiniz işlemi gerçekleştirebileceksiniz ve sanal gerçeklik platformununa aktarılan bilgisayar ekranınızı istediğiniz kadar büyütebileceksiniz. Geliştiricilerin söylediğine göre bilgisayar ekranınızı isterseniz tüm duvarı kaplayacak şekilde ayarlayabilir ve gerçek hayatta binlerce dolar ödeyeceğiniz bu sisteme sadece sanal gerçeklik gözlüğüyle sahip olabilirsiniz.BigScreen'in bir diğer özelliği de arkadaşlarınızla daha iyi bir oyun ortamı oluşturması. Bu teknoloji sayesinde arkadaşlarınızla ekran paylaşımı yapabilir ve sanal ortamda kendi ekranınızın yaında arkadaşınızın da ekranını görüntüleyebilirsiniz. Ekran paylaşımı özellikle DOTA, LoL gibi oyunlarda çok işe yarayabilirdi.Şimdilik beta sürümünde olan teknoloji, gelişmelerin kaydedilmesiyle birlikte satışa sunulacak. Oculus Rift ve HTC Vive ile uyumlu olan BigScreen, yıl sonuna doğru Samsung Gear VR ile de uyumlu olacak.

Kaynak: Engadget 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0