Sanatçılar Ürünlerini Artık Spotify'da Satacak!

0
0
0
0
0
Sanatçılar Ürünlerini Artık Spotify'da Satacak!
Yakın zamanda bizim de tanıştığımız, dünyanın önde gelen çevrimiçi müzik dinleme platformu Spotify, artık sanatçıların da kendi ürünlerini satabileceği bir pazar yerine dönüşüyor.
Yakın zamanda bizim de tanıştığımız, dünyanın önde gelen çevrimiçi müzik dinleme platformu Spotify, artık sanatçıların da kendi ürünlerini satabileceği bir pazar yerine dönüşüyor. Spotify’ın yaptığı duyuruya göre sanatçılar artık spotify üzerinden, poster, tişört, koleksiyon gibi ürünlerini satışa çıkarabilecek.


Spotify’ın Topspin ile yaptığı anlaşma sonucu, müzisyenlerin herhangi bir ücret ödemeden Spotify üzerinden kendi ürünlerini satışa çıkarabilecekleri ve gerçekleşen satış üzerinden de Spotify ve Topspin’in herhangi bir komisyon ücreti almayacağı açıklandı. Böylelikle sanatçılar albüm satışları haricinde en büyük gelir kaynaklarından olan poster, tişört gibi ürünleri, Spotify’ın yardımı ile daha geniş kitlelere duyurabilecekler. Son zamanlar da uluslararası açılımına önem veren spotify’ın yaklaşık 25 milyon aktif kullanıcısını da hesaba katarsak, Spotify’ın Topspin ile yaptığı bu iş birliği, sanatçılar için büyük bir hizmet!
 

Spotif’ın bu özelliği dünyadaki tüm sanatçılar için geçerli olsa da şimdilik sadece ABD, İngiltere, İrlanda, Avustralya, Danimarka, İsveç, İzlanda, Norveç ve Yeni Zelanda’daki spotify kullanıcıları bu ürünleri görüntüleyebiliyorlar. Bu kadar çok yaygın olan bir alışveriş merkezi zincirine elbette ki sanatçılar da kayıtsız kalmayacak. Kullanıcılar kadar müzisyenler için de Spotify artık bir marka olmuş durumda.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0