Sandisk 19 Milyar Dolar'a Western Digital'e Satıldı!

0
0
0
0
0
Dünyanın en büyük depolama birimi üreticisi Western Digital, bellekler konusunda uzmanlaşmış olan dünyaca ünlü SanDisk’i 19 Milyar Dolar karşılığında resmen bünyesine kattı.
Depolama birinmleri denilince günümüzün donanım uzmanları ve bilgisayar kullanıcıları tarafından ilk akla Western Digital firması gelir. Birçok farklı modeli ve fiyat/performans olarak tavan yapan ürünleri ile WD markasını dünyaya duyuran firma şimdi daha da büyüyor. Flash bellek ve küçük boyutlardaki taşınabilir depolama hizmetleri konusunda devlerden biri olmuş SanDisk markasını bünyesine katan WD artık taşınabilir depolama araçlarında da söz sahibi olacak.

Hisse başına 86.5 Dolar ödeme yapacak olan WD, toplamda 19 Milyar Dolar gibi bir ödeme yapacak. İki büyük firma arasında antlaşmanın nasıl sağlandığı ve SanDisk gibi büyük bir firmanın neden WD tarafından satın alındığı merak konusu.Ayrıca satın alımın tamamlanması sonrasında SanDisk markası devam edecek mi yoksa ürün adları Western Digital olarak mı değiştirilecek bilinmiyor. Ama tahminimce en azından "by WD" gibi bir ibareyi ekletmeyi düşünebilir WD firması. Bakalım neler olacak, göreceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0