• Anasayfa
  • Sektörel
  • Satın Alınan Ürünleri Kargoya Vermeyen Pcdepo’nun Sahibi: O Ürünleri Unutun

Satın Alınan Ürünleri Kargoya Vermeyen Pcdepo’nun Sahibi: O Ürünleri Unutun

0
0
0
0
0
Pcdepo’nun sahibi olan Sinan Yener’in kendileriyle uzun zamandır alışveriş yapan bir müşterisine bankaların bütün hesaplarına el koyduğunu ve mal gönderiminin söz konusu olmadığını söylediği iddia edildi.
Bu hafta başında pcdepo’nun müşterilerini mağdur durumda bıraktığından ve ücretleri ödenmiş olmasına rağmen uzun zamandır ürünlerin kargoya verilmediğinden bahsetmiştik. Hatta şirketin kepenkleri kapattığı ve ortadan kaybolduğuna dair söylentiler bulunuyordu.

Bugün gelen haberlere göre şirketin sahibi olan Sinan Yener’in bir müşterisine ‘artık sadece ceketim kaldı, herkes mal gönderimini unutsun’ dediği iddia ediliyor. K.Ş. isimli bu kişi, kendisinin Sinan Yener’le telefonda konuştuğunu ve elinde hiçbir şeyinin kalmadığını söylediğini iddia etti. Yener, aslında şirketin mağdur durumda bırakıldığını, müşterilerin de bu yüzden mağdur olduğunu söylemiş.Siteye giriş yapıldığında ‘önemli duyuru’ yazısıyla ile verilen bağlantıya gidildiğinde karşımıza şu yazı çıkıyor:

Gazetelerde yayınlanan haberlerin başlangıcında yer alan firmamızın yılda 25.000 adet bilgisayar sattığına ilişkin beyanlar dışındaki haberin tüm içeriği gerçeği yansıtmadığı gibi doğruda değildir.

Firmamız 13 yıldır bu sistemle piyasada olan en çok perakende bilgisayar satan firmadır. Bu durumda yasa  gereği teslim sürecimiz 45 gün olarak öngörülmüş olduğundan firmamız 3-4 günlük rötar ile birlikte asgari 5000 adet bilgisayarı alıcıya teslim edemememiz gerekirdi oysaki, şuan firma kayıtlarına göre alıcıya gönderilmeyen bilgisayar sayısı sadece 180 adettir.

Firmamız kötü niyetli olması halinde bu sayı yaklaşık 5000 adet civarı olması gerekirken ortada böyle bir mağdur olmadığı gibi Türkiye de bankacılık sektörünün denetimsizliğinden ve adalete ve hukuka aykırı olarak keyfi davranışları sonucu şirketimiz mağdur edilmiştir.

Biz bu mağduriyeti müşterilerimize yansıtmamak adına her türlü maddi manevi fedakarlığı yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Geçen süreçte döviz kurlarındaki ani yükseliş nedeni ile ilk 45 günlük iç piyasada nihai tüketici bağlantımız 4000 bilgisayar civarında olmuştur. Bu fark dahi firmamızın 2,5milyon TL zararı ortaya çıkarmıştır. Firmamız buna rağmen faaliyetine ve teslimlerine devam etmiştir.

Aynı süreçte bankalar bilançolarımızı sürekli inceledikleri için firmamızdan ek teminatlar talep etmişler ve bu talep üzerine iyi niyetli olarak bankaları şirketimizin ve şahsımın maliki olduğu tüm taşınmazları rehin etmiş bulunmaktayız.

Garanti bankası riskinden daha fazla ek teminatları aldığı günün hemen ardından firmamıza tahsis edilen kredileri durdurmuş ve sanal pos hesaplarını bloke edip 27/10/2015 tarihi itibariyle ticari faaliyetlerimiz bloke edilmiştir.

Ardından finansbank, Vakıfbank ve Akbank aynı şekilde tüm hesapları bloke etmek zorunda bırakılmıştır.

Şirket aktif ve pasifimiz yüksek banka temerrüt faizleriyle yok edilmesini engellediğimiz an şirketimizin faaliyetlerine devam edebileceği gibi yüksek bir oranda öz sermayesine de kavuşabilecektir.

Bu hususlara yönelik ilgili bankalar ile firmamız ve avukatlarımız görüşmelere devam etmektedir.

Sonuç olarak hesaplarımıza bloke konulan 27/10/2015 gününe ilişkin sadece 1 günlük bilgisayar alıcısı mağdur durumdadır. Bu mağduriyet de en kısa sürede firmamız tarafından ortadan kaldırılacaktır.

Norma Bilgisayar Dış Tic.LTD.ŞTİ.


E-Huku Derneği Başkanı Avukat Gökhan Uğur Bağcı ise bu konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Toplu bir ürün teslim etmeme durumu söz konusu ise, mağdurların bir araya gelerek Savcılığa dilekçe vermeleri ve suç duyurusunda bulunmaları mümkün." Yani yapılacak olan başvurular bireysel olmaktan çıkıp kitlesel olursa, sonucun çok daha kısa sürede alınacağına vurgu yapılmış.

Kaynak: Hürriyet
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0