Satranç Şampiyonu, Tuvalette Telefon Kullanarak Hile Yaptı

1
0
0
0
0
Gürcistanlı ulusal satranç şampiyonu Gaioz Nigalidze, Dubai’de ki santranç turnuvasında tuvalete gidip akıllı telefon kullandığı için turnuvadan atıldı.
Gürcistanlı ulusal satranç şampiyonu Gaioz Nigalidze, Dubai’de ki santranç turnuvasında tuvalete gidip akıllı telefon kullandığı için turnuvadan atıldı.

BBC’nin haberine göre, satranç maçları sırasında belirli anlarda tuvalete giden Nigalidze, hakemlerin dikkatini çekti. Yapılan araştırma sonucunda sürekli aynı tuvaleti kullanan şampiyon sorguya alındı. Tuvalette yapılan araştırmalar sonucunda bir adet akıllı telefon bulundu. (uyanık tuvalete gidip hamleleri oyuna giriyormuş, böylece karşısındaki hamleleri yapmadan hangi hamleyi yapacağını anlıyormuş) Nigalidze, telefonun kendisine ait olduğunu reddediyormuş ama bu zeki arkadaşımız telefondan Facebook’a giriş yapmayı da unutmamış. Ayrıca telefonda, satranç uygulaması açık ve oyundaki son pozisyon girili olarak bulunmuş.

Uluslararası Satranç Federasyonu tarafından incelenen dosya tarafından incelenen dosya da, eğer Nigalidze suçlu bulunursa 3 yıl boyunca turnuvalardan men edilebilir.

Turnuvanın ödülünün 12.000 dolar olduğu belirtildi. 

Kaynak: Mashable
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0