Scoot Şirin mi Şirin Bir Elektrikli Araba Üretti!

6
1
0
0
0
Scoot Şirin mi Şirin Bir Elektrikli Araba Üretti!
Scoot'un yeni elektrikli aracı, önceki elektrikli araç modellerine göre daha farklı bir dizayna ve 4 tekerleğe sahip.
Scoot, San Francisco kuruluşlu bir elektrikli scooter firması. Bu firma ürettiği elektrikli scooter'ları gezilebilecek alanlarda kullanılması amacıyla halka kiralıyor. Bu alanlar araçlara açık turistik mekanlar, ünlü sahiller, caddeler ve ulaşımında bir aracı tercih edebileceğiniz diğer bütün mekanlar olabiliyor. Scoot bu sektörde sadece scooter üreticisi olarak yer alıyordu, fakat geçtiğimiz aylarda dünyaca ünlü otomotiv devi Nissan ile yaptıkları anlaşma bunu değiştirdi.

Nissan ile 4 tekerlekli elektrikli araçların üretimi için anlaşma yapmış olan Scoot, bu araçların da elektrikli ve minik şirin bir tasarıma sahip araçlar olmasını istemiş. Ayrıca Scoot bu araçları da halka açık yerlerde kullanılması amacıyla kiralayacak. Üretilen 4 tekerlekli yeni aracın ismi "Scoot Quad".  Nissan Future Lab müdürü Rachel Nguyen, bu işbirliği ve üretilen araç hakkında; "Dünya çapındaki şehirler büyümeye devam ettikçe bu şehirlerde nasıl seyehat edebileceğimizin yeni yollarını aramalı ve bunu öğrenmeliyiz" şeklinde konuştu.
 

Haftanın her günü kiralanabilen Scoot Quad, kiralayan herkes için 7 saat kullanıma sunulacak. Şu an Scoot'un bünyesinde yer alan sadece 10 adet Scoot Quad'ın bulunmasıyla ilgili Scoot Başkan Yardımcısı Mike Waltman, bunu sadece bir başlangıç olduğunu ve ilerleyen günlerde bu araçların sayısının artacağını belirtti. 

Scoot'un turistik mekan bakımından oldukça büyük alanlara sahip olan ülkemizde de birkaç şube açmasını dileriz. Böylece onların kazancı artarken, biz ve ülkemize gelen turistler de bu rahatlıktan faydalanabilir.

Kaynak: TechCrunch 
6
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
6
1
0
0
0