• Anasayfa
  • Sektörel
  • Seçim Kampanyasında Topladığı Parayı Steam'e Yatıran Milletvekili

Seçim Kampanyasında Topladığı Parayı Steam'e Yatıran Milletvekili

4
0
0
0
0
Devlet adamlarının sahip oldukları şeyleri suistimal etmesine, yolsuzluklara falan alıştık. Ancak haberimizdeki milletvekili, daha önceden hiç karşılaşmadığımız bir şey için bunu yapmış.
Bir aralar Twitter'da bir ''adamlık'' akımı alıp başını gitmişti. Eğer o akımdan haberiniz var ise işte bu milletvekilinin adamlığını hiç sorgulamayalım isterseniz...

İşin şakası bir yana; geçtiğimiz sene seçim kampanyası için devletten belli bir miktar ödenek alan milletvekili Duncan Hunter, bu parayı kampanyasının dışındaki şeylerde kullandığı gerekçesi ile Federal Seçim Komisyonu tarafından sorgulandı. Komisyonun Hunter'ı suçladığı şey ise bu ödenek ile Steam üzerinden 70'e yakın oyun almış oluşu.Hunter'a kampanyasında kullanması için verilen ödenekten ''kişisel kullanım'' ve ''açık geri ödenecektir'' şeklinde ibareler ile 1300 dolar harcanmış. Harcanan bu paranın araştırılmasının ardından ise Hunter'ın 1300 doları Steam oyunlarına gömdüğü ortaya çıkmış.

Yalnız Hunter'ın konuyla ilgili savunması ayrı bir efsane. Hunter'ın dediğine göre oğlu kartını kullanıp Steam üzerinden bir oyun satın almış, ardından da kendisi durumu farkedip kartının Steam ile bağlantısını kesmeye çalışırken diğer oyunları yanlışlıkla satın almış.Tabi olaya karışan kişi Duncan Hunter olunca Federal Seçim Komisyonu'nun da sabrı pek kalmamış durumda. Zira daha önceden Hunter kongre salonunda elektronik sigara içmesi ile gündeme gelmişti. Hunter'dan savunmasını bekleyen komisyon sonrasında kararını verecek.

Kaynak: Kotaku
4
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
0
0
0
0