Selfie Çubuğuna Bir Yasak da ABD'den Geldi

0
0
0
0
0
Her geçen gün selfie çubuklarına gelen kısıtlama ve yasaklara son eklenenler, ABD'de bulunan müzeler oldu.
Selfie çubuklarına darbe üstüne darbe geliyor. Daha önce Samsung'un reklamında alay konusu ettiği selfie çubukları, dünyanın en büyük eğlence merkezi Disneyland ve Walt Disney World'de de güvenlik ve çevreye verdiği rahatsızlık sebebi ile yasaklanmıştı.

Şimdi ise bu yasak dalgası ABD'de bazı turistik mekanlara sıçramış durumda. Hatılayacaksınız Disneyland ve Walt Disney World'de, selfie çubuklarının yasağın sebebi öncelikle insanlara verilen rahatsızlıktı. ABD'deki yasak da bununla alakalı.Ülkenin gözde turistik mekanlarından olan New York Modern Sanat Müzesi (The Museum of Modern Art), Los Angeles Getty Merkezi (The Getty Center), Washinton DC Simithsonian Hirshhorn Müzesi ve Heykel Bahçesi (Smithsonian's Hirshhorn Museum and Sculpture Garden) gibi önemli müzelerde, ziyaretçilerin güvenliği ve rahatlığı sebebi ile selfie çubukları yasaklandı. Ayrıca ülkenin en büyük futbol ligi olan Premier Futbol Lig'i maçlarında da selfie çubuğu yasaklanmış durumda. Hatta yasağın ülkedeki diğer müzelerde de hayata geçeceği söylenmekte.

Selfie çubuklarına gelen cezalar ve yasaklar her geçen gün artıyor. Bu konuda en ciddi yasak ise Güney Kore'den (malum bu aksesuarı en fazla kullanan toplum Uzak Doğulular). Güney Kore'de geçen sene lisanssız selfie çubuğu satışı yasaklanmış, yasağı ihlal edenlere ise 27 bin dolar para cezası ile 3 yıl hapis cezası gibi ağır cezalar gündeme gelmişti.

Kaynak: Telegraph
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0