Selfie, Köpekbalıklarından Daha Fazla Can Alıyor!

0
0
0
0
0
Selfie çılgınlığı can alma konusunda ilerliyor.
Teknolojinin lugatımıza kattığı ve kısa süre içinde çağımızın hastalıklarından biri haline gelen ''selfie'' çılgınlığı gün geçtikçe tehlikeli bir hal almaya başlıyor.

Olayın özünde aslında tehlikeli ya da sakıncalı birşey yok. İnsanlar milletin eline kamera tutuşturup poz vermek yerine kendi işlerini kendileri görmeye çalışıyor. Ancak herşeyde olduğu gibi bunda da olayı abartıp, suyunu çıkaranlar elbette var. Geçtiğimiz günlerde 66 yaşındaki Japon bir turist, selfie çekmeye çalışırken Taj Mahal'in dik merdivenlerinden düşerek yaşamını yitirdi. Tabi bu Japon turist bu tarz olayların ilk örneği değil.

Mashable'ın yaptığı habere göre, 2015 yılının başından bu yana selfie sebebi ile ölen insanların sayısı, köpekbalığı saldırısı sonucu ölenlerinkinden daha fazla. Evet, böyle söyleyince kulağa şakaymış gibi geliyor fakat durum bu. 2015 yılında selfie'den ölenlerin sayısı 12'ye ulaşmışken köpekbalığı saldırısı sonucu ölenlerin sayısı 8. Konu ile ilgili yapılan araştırmalara göre bu 12 ölümün dördü, tıpkı Japon turiste olduğu gibi bir yerden düşme sonucu gerçekleşmiş. Diğer ölümler ise selfie çekmeye çalışırken tren, otomobil çarpması gibi sebeplerle olmuş.

Bu sayısının fazla olma ihtimali de oldukça yüksek çünkü araştırmacılar kayıtlara geçmeyen daha pek çok benzer ölüm olduğunu söylüyor. Geçtiğimiz günlerde çıngıraklı yılan ile selfie çekmeye çalışan bir adam da ölümden dönmüştü. Zamanında selfie hakkında pek çok şey söylemiştim tekrar etmeye gerek duymuyorum. Sadece az dikkatli olun ve işin suyunu çıkarmayın.

Kaynak: Mashable
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0