• Anasayfa
  • Sektörel
  • Sergio Canavera, Dünyanın İlk Kafa Naklini Gerçekleştirmeye Hazırlanıyor

Sergio Canavera, Dünyanın İlk Kafa Naklini Gerçekleştirmeye Hazırlanıyor

0
0
0
0
0
Kısa bir süre önce operasyonda yer almak için gönüllü olan Spiridonov, doktoruyla tanışmak için ABD’ye gitmeye hazırlanıyor.    
 
Hepimizin bildiği üzere tıp oldukça ilerledi. Zamanında ‘’imkansız’’ denilen tüm ameliyatlar artık günümüzde oldukça sıradan sayılıyor. Bu monoton gidişi bozacak bir takım gelişmeler (yüz nakli gibi) olsa da hiçbiri haberimize konu olan operasyon kadar ilgi çekici olmamıştı. 

Olayın baş kahramanı insan kafasını başka bir vücuda nakledeceğini iddia eden Sergio Canavera adındaki bir cerrah. İddiasını kanıtlamak isteyen cerraha sonuna kadar güvenen diğer kahramanımız ise Rus bilgisayar mühendisi Valeri Spiridonov. Vücudundaki kaslarının tamamına yakını çalışmayan Spiridonov, bu operasyondan oldukça ümitli ve başarılı cerraha sonuna kadar güveniyor. Kısa süre içerisinde doktoruyla tanışmak için New York’a gidecek olan Spiridonov, yakınlarının ve Rusya’nın saygın doktorlarının uyarılarını dinlemeyerek bir ilke imza atmak istiyor. Şuan için bu operasyona ABD hükümeti karşı çıkıyor ancak eğer ikili tıp dünyasına ikna edebilirse tam 150 doktor kafa nakli için 36 saat görev yapacak.  
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0