• Anasayfa
  • Sektörel
  • Satın Almanızın İmkansız Olduğu 5 Harika Teknolojik Ürün

Satın Almanızın İmkansız Olduğu 5 Harika Teknolojik Ürün

1
0
0
0
0
Kickstarter üzerinden yapılan yüzlerce kampanyadan çoğu başarıyla sonuçlanıyor. Fakat bazıları başarısızlıkla sonuçlanıp, hiçbir zaman günlük hayata aktarılamıyor.

Bu zamana kadar Kickstarter üzerinden bağış toplayarak hayata geçen bir çok ürünle karşılaştık. Bu ürünlerin çoğu satışa çıktı ama bazıları da kampanya hedeflerine ulaşamadığı için piyasaya sürülmedi. Bugün bu ürünler arasından kampanyası hala devam eden 5 kullanışlı ürünü seçerek sizler için derledik. Farklı kullanım alanları olan bu projerlerden belki bazıları gerekli fonu yakalayamadığı için hiçbir zaman hayata geçemeyecek, bazıları ise çoktan kampanyasının hedefini aşmış durumda.

 

 SipaBoard
Daha önce hiç bir kanonun üzerinde ayakta durmaya çalıştınız mı? Bir sörf tahtasının üzerinde? Bu konu üzerinde çok fazla bilgim olduğu söylenemez ama bana oldukça zor bir işmiş gibi geliyor. Bir de bu kanoyu ayaktayken sürmeye çalışmak herhalde abartı düzeyde zor olacaktır.

Fakat SipaBoard sayesinde bu işlem oldukça kolaylaştırılmış ve zevkli hale gelmiş. Küçük bir sal gibi olan bu teknolojik alet deniz, göl ve nehir gibi bir çok akarsuda kullanabiliyoruz.

Slovenyalı mühendisler tarafından geliştirilen bu aletin içinde bulunan küçük motor sayesinde dengenizi bozmadan ilerleyebiliyorsunuz. Kürek çekmenizi kolaylaştıran bu motor işi gerçekten zevkli hale getirmiş. Aynı zamanda şişme deniz yatağı görevi gören cihaz, zevkine düşkün bir çok kişi için vazgeçilmez bir ürün olabilir. 


 

 LucidBrake
LucidBrake, bisikletlerinin fren sistemiyle birlikte çalışan ilk ışık sistemi değil. Fakat bu piyasadaki ışık sistemlerinden farklı olarak herhangi bir kurulum gerektirmiyor. 

Bisikletinizin arkasına direkt olarak takarak çalıştırabileceğiniz bu cihaz sayesinde, ani frenlerde arkanızdaki aracı karanlıkta uyarabileceksiniz. Ayrıca su koruması sayesinde her türlü hava şartlarında da bu cihazı kullanabiliyorsunuz.

Pratik ve kullanışlı olan bu aleti isterseniz sırtınıza isterseniz de kaskınıza yapıştırabiliyorsunuz. Hayat kurtaran proje, şu an kickstarter üzerinden bağış toplamaya devam ediyor.


 

 Endless
Dünya çapında baktığımızda teknoloji bu kadar gelişmiş olmasına rağmen, 5 milyar insanın hala bilgisayarı bulunmuyor. Çoğu insan için bilgisayar satın almak oldukça lüks bir girişim.Yeni bir dünyanın kapılarını bize açan bilgisayarların her eve girmesini sağlamak adına yapılan bu proje yeni bir işletim sistemiyle birlikte geliyor. İçinde 100 farklı programın yüklü geldiği bilgisayar, Endless işletim sistemine sahip. İnternet bağlantısına gerek kalmadan bir çok programı kullanabildiğimiz Endless bilgisayarlar, internet bağlanrısı olmayan bölgeleri de hedef alıyor. Bilgisayarın fiyatı ise çok fazla yüksek değil.

Şu an için satın alınmasa da Kickstarter üzerinden bağış toplayan proje 170 dolardan kullanıcılarıyla buluşacak.


 

 Camlet Mount
Eğer profesyonel fotoğraf makineniz olmasına rağmen hala daha berbat fotoğraflar çekiyorsanız, bu cihazı kullanarak çektiğiniz fotoğrafların kalitesinizi rahatlıkla arttırabilirsiniz. Camlet Mount telefonlarınızı veya tabletlerinizi kameralarınıza bağlamanıza yarayan bir aparat. Bu sayede telefonunun ya da tabletin ekranını kullanarak fotoğraflarınızı çekebilirsiniz. Yani telefonunuz, profesyonel fotoğraf makinenizi 3. bir göz gibi kullanıyor, böylece çeşitli fotoğraf uygulamalarında kameralarınızı kullanmanıza olanak sağlıyor. Eğer kameranızın Wi-Fi desteği varsa kablosuz olarak, yoksa kablolu olarak bağlantı sağlayabiliyorsunuz.


 

 Prank Card
Listemizin sonuna geldik ve bana kalırsa 5 ürün içindeki en iyisinin bu ürün olduğunu söyleyebiliriz. Hepimizin bildiği üzere doğum günü kutlamak bazen insanı çığrından çıkartabiliyor. Özellikle hediye alma konusunda kararsız kaldıysak ve doğum gününe oldukça az bir süre varsa, iş ciddi anlamda stresli olabiliyor. Tavsiyem bu doğum günü kartlarından eve depo yapın ve her yakın arkadaşınıza bunlardan birer tane verin. Oldukça şık ve kusursuz olan bu doğum günü kartlarını açtığımızda içinde bir play tuşuyla karşılaşıyoruz. Bu tuşa bastığımızda ise tekrar eden doğum günü ile ilgili küçük bir şarkı çalıyor ve durmadan tekrar ediyor. İşin eğlenceli kısmı burada başlıyor çünkü şarkıyı durdurmak için herhangi bir tuş bulunmuyor. Yani pili bitinceye kadar ses kendini tekrar etmeye devam ediyor.

 

Kaynak: DigitalTrends

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0