• Anasayfa
  • Sektörel
  • Şimdiye Kadar Üretilmiş En Güvenli ve İlk Otonom Robot Drone: Fleye!

Şimdiye Kadar Üretilmiş En Güvenli ve İlk Otonom Robot Drone: Fleye!

0
0
0
0
0
Bir Kickstarter projesi olan Fleye, şu ana kadar üretilmiş en güvenli drone olarak adını duyurmayı başardı.
Son birkaç senedir piyasada bulunmalarına rağmen drone'lar, çok büyük satış rakamlarına ulaşabildiler ve başta İngiltere olmak üzere birçok ülkede "drone trafiği" gibi bir kavramın oluşmasına neden oldular. Bu cihazların sayılarının artması ve kullanılmaya başlanması, yeniliklere alışabilmemiz açısından oldukça iyi bir gelişme ancak drone sayılarındaki artış ile birlikte bu cihazların sebep olduğu veya içerisinde bulunduğu kaza haberleri de gelmeye başladılar. Yapı olarak sadece pervanesi olan bu uçan cihazlar, eğer bir profesyonel tarafından yönetilmiyorsa uçurulduğu bölgede bulunan kişiler için tehlikeli olabiliyor.

Neredeyse her gün yeni bir drone kazasının yaşanmasının ardından Laurent Eschenauer ve Dimitri Arendt, bu cihazların eğlence amacıyla kullanıldığını, o halde çok daha güvenli olmaları gerektiğini düşünmüş. Bu düşüncelerini Kickstarter'da yeni bir proje başlatarak hayata geçiren ikili, bu proje ile birlikte "Fleye" adındaki drone'larının satışına başlamışlar."Dünyanın en güvenli drone'u" olarak tanıtılan Fleye, gerçekten de bu ünvanı hakedecek sistem yapısına sahip. Dış kaplamasının yan kısımlarında (çarpışma anında darbe alabilecek olan kısımlar) bulunan süngerler sayesinde drone, çarpma anında kendine veya herhangi birine zarar vermiyor. Bu süngerlerin yanı sıra drone'un tüm gövdesi demir parmaklıklarla kaplı durumda. Parmaklıklar sayesinde drone'un keskin ve tehlikeli olan pervanelerine hiç kimse veya hiçbir şey erişemiyor.

Son derece güvenli olmasının yanı sıra ayrıca şimdiye kadar üretilmiş ilk otonom drone olma ünvanına da sahip. Yani bu drone sahip olduğu yazılımı sayesinde kamerası ile insanları tanıyabiliyor, yolunu insanlarla çarpışmamak için değiştirebiliyor veya belirli mesafeler arasında nöbet tutarcasına gidip gelebiliyor.Ürünün Kickstarter sayfasına buradan ulaşabilir ve ürün hakkında daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Kaynak: Fleye 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0