• Anasayfa
  • Sektörel
  • Şimdiye Kadar Üretilmiş En Havalı Anti-Drone Sistemi: SkyWall 100!

Şimdiye Kadar Üretilmiş En Havalı Anti-Drone Sistemi: SkyWall 100!

1
1
0
0
0
İngiliz araştırmacılar tarafından üretilen SkyWall 100, dev silahı ve ilginç mermisiyle şu ana kadar üretilmiş en mükemmel drone savunma sistemlerinden birisi.
Drone sayısının artmasıyla birlikte bu cihazların yarattığı sorunların ve neden olduğu rahatsızlık durumlarının da sayısı arttı. Drone'ların neden olduğu sorunlar ile boğuşan ve kişi başına düşen drone sayısına bakarak, en çok drone'un bulunduğu ülke olarak tabir edebileceğimiz İngiltere, yeni bir drone savunma sistemi geliştirdi.

Farklı kurumlarda görev yapan araştırmacılar ve mühendisler tarafından geliştirilen bu yeni drone savunma sisteminin ismi "SkyWall 100." SkyWall, gerçekten de isminin anlamı gibi hava sahasını geçilmez kılan, havaya duvar ören bir sistem. Çok basit bir çalışma yapısına sahip olan ve dev fırlatma silahıyla gelecekte geçen silah oyunlarından fırlatmış bir silah sistemine benzeyen SkyWall 100, fırlattığı dev kurşunlar tarafından fırlatılan ağlar ile avını yakalıyor.
 

Worms'taki füzelere benzeyen bu kurşunlar, drone'u yakalama görevinin verildiği ağı süratli bir şekilde drone'a doğru taşıyor ve drone'a yaklaştığı sırada içerisinde bulunan ağı fırlatıyor. Temas sırasında pervaneleri ağa takılan drone, tabii ki daha manevra yapamıyor ve yere doğru düşmeye başlıyor. Düşme sırasında açılan paraşüt sayesinde drone yere çakılmıyor ve güvenli bir iniş gerçekleşiyor. Eğer ilk atışınızda isabet kaydedemediyseniz (otomatik hedefleme sistemi ve devasa ağ sayesinde oldukça düşük bir ihtimal) anında yeni bir atış yapabilirsiniz. Art arda atışlar yapmayı sağlayan hızlı mermi değişim sistemi bulunan silah, birden çok hedefi de avlayabiliyor.


(Benziyor değil mi?)

Kaynak: TheNextWeb 
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0