• Anasayfa
  • Sektörel
  • Singapurlu Firma, Restoranlarda Servis Elemanı Olarak Drone Kullanmaya Başladı

Singapurlu Firma, Restoranlarda Servis Elemanı Olarak Drone Kullanmaya Başladı

0
0
0
0
0
​2014 yılında hakkında en fazla bahsedilen teknolojik yeniliklerden olan drone’lar, geçtiğimiz yılın son aylarına doğru son kullanıcılara ulaşmaya başlamıştı. Artık hemen her bütçeye uygun drone’lar halihazırda satışa sunulmuş durumda.
2014 yılında hakkında en fazla bahsedilen teknolojik yeniliklerden olan drone’lar, geçtiğimiz yılın son aylarına doğru son kullanıcılara ulaşmaya başlamıştı. Artık hemen her bütçeye uygun drone’lar halihazırda satışa sunulmuş durumda.

Drone’lar, bazı şirketlerin iş alanında kullanılmaya başlandı bile. Daha önce Amazon’un siparişleri drone’larla müşterilerine ulaştırmak için yaptığı denemeleri paylaşmıştık. Yine Fransız Posta Servisi’nin bazı postaları drone üzerinden insanlara ulaştırma projesini buna örnek verebiliriz.Singapur’daki bir restoranın servis elemanı olarak drone’ları kullanmaya başlaması, bu örnekler arasındaki en ilgi çekici olanı olarak karşımıza çıkıyor. Singapur merkezli Infinium Robotics tarafından geliştirilen drone’lar, yine bu ülkedeki bir restoran olan Timbre @ The Substation tarafından kullanılmaya başlandı. Drone’lar restoranda siparişleri götürüyor, boş ve kirli tabakları getiriyor.Infinitium Robotics’in CEO’su olan Woon Junyang’ın aktardığı bilgilere göre drone’lar sürekli olarak çevreyi kontrol eden sensörlere sahip. Bu sayede restoran içerisindeki müşterilere ve diğer çalışanlara çarpışması önleniyor. Fakat drone’ların şimdilik tabakları masaya yerleştirmesi mümkün görünmüyor. Bu işlemi restoranda çalışan bir garson yapıyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0