Sinirlenen Motorcular Hız Dedektörünü Patlattılar!

0
0
0
0
0
İtalya'da bir tünelin sonunda bulunan hız dedektörü (radar), motorcuları sinirlendirmeye başlayınca kendi sonunu hazırlamış oldu.
Trafiğin en yoğun olduğu ve trafik sorunlarının en çok yaşandığı ülkelerden birisinde yaşıyoruz. Bu gibi bir trafikte her gün zorunlu araç kullanmak zorunda kalan şoförler, her ne kadar soğukkanlı ve sabırlı olsalar da bir noktadan sonra kontrolünü kaybedebiliyorlar. Böyle durumlarda ya sinirlerinden dolayı ya da varmak istedikleri yere yetişmek istemelerinden dolayı hız yapan şöforlerin hız konusunda en büyük engellerinden birisi de yollarda bulunan hız dedektörleri.

Bugün İtalya'da hız dedektörlerinden bunalmış olan birkaç motorcu, diğer sürücülere kötü örnek olabilecek (fikir verebilecek) bir eylemi gerçekleştirdiler. Milan'da bulunan Pantigliate adlı bir bölgede yaşanan olay, uzun bir tünelin sonuna yerleştirilmiş olan radarın tam anlamıyla yok edilmesiyle sonuçlandı. Bölgede bulunan motorcuların sıklıkla kullandığı yola koyulmuş olan radar, yıllardır o yolu kullanan motorculara yüksek ve nedensiz yere (motorcuların söylediğine göre o bölgede hız yapılmamasını gerektirecek bir engel veya doluluk yok) ceza kesmeye başladı. Aylar boyunca böyle devam eden bu duruma sinirlenen motorcular, bir gün bir bomba kullanarak radarı havaya uçurdular.İtalyan basını tarafından oldukça eğlenceli bir şekilde anlatılan bu olaydan sonra Pantigliate'ın yönetiminde bulunan isimlerin yeni radar koyma konusunda tehditler aldığı belirtildi. Bu yerleştirmeleri kendilerinin yapmadığını ve radarların ulusal bir kurum tarafından yerleştirildiğini belirten Pantigliate yönetimi, bölgede motorcular tarafından yazılmış bir not bulduklarından söz etti.

Notta şunlar yazıyordu; "Motorcular sizin sadece daha fazla para çalabilmek amacıyla yerleştirdiğiniz radarlardan bıktı. Bu sadece başlangıçtı, bir dahaki sefere şehrinizi havaya uçururuz." Motorcuların bu notu bırakmasının son derece ciddi karşılanmasını gerektiğini belirten bölge yönetimi, konuyu yetkililere bildireceklerini söylediler.

Olayın yaşanmasının ardından herkesin ders çıkartmasını ve Avrupa'da bulunan hız dedektörlerinin gözden geçirilmesi gerektiğini belirten İtalyan basını, hız cezalarının da çok gerekli olmayan yerler dışında aşağı çekilmesini gerektiğini vurguladı. Umutsuz bir şekilde diliyorum ki şu anda çoğu ülkenin düşündüğü bu konunun üzerinde bizlerde dururuz, böylece radar yerleştirilme bölgeleri daha iyi seçilir ve aşırı hız cezaları daha adil bir şekilde düzenlenir.

Kaynak: ArtOfGears 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0