Sipariş Ettiği Telefonun Kutusundan Seccade Çıktı!

0
0
0
0
0
Neredeyse her gün ana haber bültenlerinde yer almasına rağmen akıllı telefon dolandırıcılığın önüne geçilemiyor.
Günümüzde çoğu 3. sınıf uydu kanallında, çeşitli sorular sorularak ‘çakma’ kelimesinin hakkını veren akıllı telefonların dağıtıldığını bilmeyen yoktur. Ne yazık ki bilinçsiz kullanıcılar bu reklamlara inanarak sipariş vermekte ve gelen ürün karşısında kazıklandığının farkına varmaktadır. Ama bu dolandırıcılıklar sadece televizyon reklamlarıyla sınırlı değil. Artık bu tür reklamlar nasıl olduğunu bilinmeyen bir şekilde telefonlarımıza kadar ulaşmış durumda. 

Daha önce de bir çok kez bu yalanlarla süslü reklamlara kanıp sipariş veren kişilerin yaşadığı trajikomik durumları sizlerle paylaşmıştık. Gelen cihazın kutusundan armut, elma gibi çeşitli meyvelerin çıkması, hıyar çıkması gibi insanın sağlığını düşünen! dolandırıcılık sistemi şimdi de kullanıcıların dini yönlerini güçlendirmeyi hedefliyor.

Haberimize konu olan olayda, Hatay’ın Payas ilçesinde yaşayan Tahsin Özdal isimli vatandaşın telefonuna "Firmamızın 38. şanslı üyesisiniz. Bizden Samsung S4 marka cep telefonu kazandınız hemen altta yazan numarayı arayınız" şeklinde bir mesaj gidiyor. Nasıl bir oyun oynandığının farkında olmayan Tahsin Özdal ise verilen numarayı hemen arayarak bu telefona sahip olmak için ne yapması gerektiğini soruyor. Telefonun diğer ucundaki ‘çakal’ sayılabilecek zeka seviyesine sahip olan arkadaş ise kargo ücreti dahil indirimli şekilde ödemesi gereken rakamı Tahsin Özdal’a söyleyerek pusuya yatıyor. Durumdan şüphelenmeyen mağdur kullanıcı ödemeyi kabul ediyor ve telefonunun eline ulaşacağı günü beklemeye başlıyor. Ürünün geldiği haberini alan mağdur kullanıcı, cihazı almak için kargoya gidiyor. Büyük bir heyecanla kutuyu açan Özdal, kutunun içerisinden kadın parfümü ve seccade çıkmasıyla birlikte dolandırıldığını anlıyor. Bu olaydan sonra firmayı arayan mağdur kullanıcının telefonlarına doğal olarak kimse çıkmıyor. İşin peşini bırakmayacağını belirten Tahsin Özdal’a geçmiş olsun diyor ve mahkeme sürecinin olumlu sonuçlanmasını diliyoruz. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0