• Anasayfa
  • Sektörel
  • Sıradan Bisikletleri Akıllı Bisiklete Dönüştüren Cihaz: SmartHalo!

Sıradan Bisikletleri Akıllı Bisiklete Dönüştüren Cihaz: SmartHalo!

0
0
0
0
0
SmartHalo, takıldığı her bisiklete birçok kullanışlı özellik ekliyor.
Dünya üzerinde neredeyse bütün ülkeler, artan nüfus ve gelişen teknolojik imkanların kötü bir etkisi olarak trafik sorunlarıyla karşılaşıyor. Ülkemizde çok tercih edilmesede, yurt dışında çoğu insan yakın mesafeler için bisiklet kullanıyor. Bu ulaşım aracı, belirli mesafelerde bulunan ev, iş yeri veya farklı amaçlarla gittiğiniz alanlara güvenli ve rahat bir şekilde ulaşmanızı sağlarken aynı zamanda da spor yapmanızı sağlıyor. Bisiklet kullanan insan sayısı artarken farklı markalar da bisikletleri daha kullanışlı, daha güvenli ve daha marifetli yapmak için çeşitli çalışmalar yürütüyor.

Bu çalışmaların en yenilerinden birisi de SmartHalo. SmartHalo, bisikletin gidon kısmına takılan küçük bir cihaz. Bu cihaz, bisikletinize taktığınız ve belirli kordinatları girdiğiniz takdirde bir GPS görevi görüyor ve siz bisikletinizi sürerken üzerinde beliren ışıklar yardımıyla size yön tarifi yapıyor. Ayrıca herhangi bir kaybolma veya bisikletinizi park ettiğiniz yeri unutmanız durumunda da cihazı kullanarak bisikletinizin yerini saptayabiliyorsunuz.SmartHalo, akıllı telefonlar üzerinden çalışıyor. Kendine özel olarak tasarlanmış uygulamasını telefonunuza yüklüyorsunuz, böylece cihazın GPS ve yer bulma özelliğini akıllı telefonunuzdan kontrol ediyorsunuz. Cihaz bu özelliklerin yanı sıra bisiklet sürdüğünüz mesafeyi ölçebiliyor, süre tutabiliyor ve karşılaştırmalar yapabiliyor.

Cihaz her türlü bisiklete kolay bir şekilde monte edilebilecek şekilde dizayn edildi fakat kolay monte edilebilmesi, SmartHalo'nun kolayca çalınabildiği veya zarar görebildiği anlamına gelmiyor. Bu gibi durumlar için özel olarak tasarlanmış SmartHalo'nun çalınma riski, yapımcı firmanın dediğine göre "bisikletinizin çalınma riskinden daha az."Satışına yeni başlanan SmartHalo'yu, kendi sitesi üzerinden 99$'a satın alabilirsiniz. SmartHalo'nun sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: SmartHalo
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0