Teknoloji Şirketlerinin 1 Nisan Şakaları

1
0
0
0
0
Bugüne Google'ın AdSense şakası ile başladık, ardından özlediğimizi fark ettiğimiz çizgileri ile Nokia 3310 geldi karşımıza Windows Phone 8.1 işletim sistemi ile. Peki, internet ve teknoloji dünyasında başka neler oldu 1 Nisan'a yönelik? Nasıl kandırıldık?
Bugüne Google'ın AdSense şakası ile başladık, ardından özlediğimizi fark ettiğimiz çizgileri ile Nokia 3310 geldi karşımıza Windows Phone 8.1 işletim sistemi ile. Peki, internet ve teknoloji dünyasında başka neler oldu 1 Nisan'a yönelik? Nasıl kandırıldık?

Şirketler genelde, hem kendi içinde hem de kullanıcıları arasında 1 Nisan'ı son derece eğlenceli geçiriyor. (bize şaka yapma fırsatı bile kalmadı, bir kalktık tüm şakalar yapılmış) Biz de bugün Google, Nokia, Virgin gibi büyük isimlerin yaptığı 1 Nisan şakalarını derleyip gün içinde karşınıza çıkan haberlere karşı hazırlıklı olun istedik.

İşte teknoloji ve internet dünyasının en büyük ve en yüksek bütçeli 1 Nisan şakaları:
 

 Google'dan Her Servise Ayrı Şaka

Google'ın otomatik çeviri hizmeti de sunmaya başlayan tarayıcısı Chrome'un "Emoji" adlı hizmeti, yazdıklarınızın tamamını emoticonlara (gülücük/smiley) çevirebiliyor. Appstore ve Google Play Store'dan indirebileceğiniz bu uygulama ile her şeyi ifadelerle anlatabilirsiniz.
 

Ayrıca Google'ın AdSense hizmetini kullananlar da bu sabahki gelirlerinin ya da reklam hizmetlerinin Mars, Jüpiter ya da Ay gibi Dünya dışı gezegenlerden geldiğini gördü.


Bununla da yetinmeyen Google, David Hasselhoff ile en sevdiğiniz fotoğrafları berbat ederken bir yandan da Gmail'inizin temasına selfinizi koyup bunu sevdiklerinizla paylaşma imkanı sundu. (shelfie)
 

 HTC'den Akıllı Eldiven

Hologram görüşme yapmanıza imkan veren, yumruğunuzu sıkarak fotoğraf çekebildiğiniz bu eldiven ile sosyal medya hesaplarınız kelimenin tam anlamı ile parmaklarınızın ucunda.

 Bir Eldiven de Samsung'tan

Samsung ile HTC adeta pişti oldular bu 1 Nisan'da; ancak Samsung'un eldiveni biraz daha detaylı. Aramaları el hareketlerinizle cevaplamanıza da imkan veren bu eldiven üstelik güneş enerjisi ile şarj olabiliyor.

 Sony, Cihazlarımızı Yemek ile Şarj Etmenin Yolunu Bulmuş

Bu başlığın altına aslında yazacak pek de bir şey gelmiyor insanın aklına. Telefon ya da taşınabilir oyun konsolunuzu bir kase mısır gevreği ile neden şarj edemeyesiniz ki?
 

 Nokia 3310'u Geri Getirdi, Hem de 41 Megapiksel Kamera İle

Tüm zamanların en efsanevi ve Nokia'nın da şimdiye dek en çok satan telefonu olan Nokia 3310, aynı tasarım çizgileri ile geri geldi bu 1 Nisan'da. Üstelik Windows 8.1 işletim sistemi ve 41 megapiksel kamera ile.

Nokia 3310 şakası için tıklayın

 Akıllı Harita!?

Papyrus ile şeffaf akıllı bir kağıdı hem harita, hem navigasyon cihazı olarak kullanabiliyorsunuz. Cebinizden çıkartın, nerede olduğunuzu, gitmek istediğiniz yere en kısa yolu, nasıl gideceğinizi öğrenin. Bulunduğunuz yeri taratın ve ihtiyacınız olan tüm bilgilere ulaşın. Gerçek akıllı harita!

 CERN Comic Sans Kullandı

Her ne kadar kimisine çok komik gelemeyecek olsa da, dünyanın en ciddi oluşumlarından birisinin, sosyal medyanın en çok tiye aldığı fontu kullanmaya başlaması gülünç bir durum. (der ve susarım)

 NEST ve Virgin Amerika İklimlendirme İçin Birleşti

Akıllı ev teknolojilerinin devi NEST ile Virgin Galactic'in de içinde bulunduğu dev grup şirketi Virgin America ulaşımda bir devrim yarattı. Artık bilet alarak oturduğunuz alanın sıcaklığını istediğinizi gibi değitirebiliyorsunuz. Yan koltuğunuz tropik bir iklimde ısınırken siz koltuğunuzda meltem rüzgarlarının esintisi ile serinleyebileceksiniz.

 Kodak'tan İnsansız Hava Aracı İle Fotoğraf Servisi

Bir dağın başındasınız ve fotoğraf çekemiyorsunuz. Hiç sorun değil! Hemen 1-555-DroneMe'yi arayın ve Kodak'ın insansız hava kamerası hizmetinize gelsin. DroneMe yazıp 5555'e gönderin ve Kodak Picture Kiosk Drone uygulamasını indirin. Böylece insansız hava aracını dilediğiniz gibi kontrol edin.
Bir de drone'a iyi davranılması gerektiği konusunda uyarmışlar: Kodak Picture Kiosk Drone'a iyi baktığınıza ve uygun kullandığınıza emin olun; aksi halde bir sonraki insansız hava aracı sizin beklediğiniz drone olmayabilir.
 

 Samsung'tan Fly-Fi

Posta güvercinleri bir zamanlar gerçekten insanları birbirine bağlamak için kullanılmış. Samsung, şimdi de güvercinleri internete bağlanmak için kullanıyor. Sırtlarına takına router ile şehrin her yanındaki güvercinler, birer bağlantı noktasına dönüşüyor.

Bu filmin çekimi sırasında hiçbir canlıya zarar verilmemiştir diye de not düşmeyi unutmamışlar.

 GoPro: #Stoked Enerji İçeceği

Dünyanın en hareketli kamerasına, dünyanın en hareketlendirici enerji içeceği yakışmaz mı?

 iFixit, Apple İle Anlaştı

Görünen o ki; iFixit ekibi reddedemeyeceği bir teklif almış. (O kadar Mac ya da iCihaz parçaladıktan sonrası beklenemezdi zaten.) Apple'ın yeni tamir destek ekibi oldular herhalde.

 İngiliz Bilimadamları Başarılı Bir Şekilde Dinozor Klonladı

En gerçekçi, hatta en gerçek olsund ediğimiz şakasıydı muhtemelen bu yılın. Haber metnini kendi yorumumuzla veriyoruz.

Jurassic Park sonunda gerçek oldu. John Moore Üniversitesi'ndeki bilim adamları yaptıkları açıklama ile bilim dünyasını sarstı. Liverpool’da bulunan üniversitedeki bilim adamları başarılı bir şekilde dinozor klonladıklarını açıkladılar.

Veterinerlik fakültesindeki bilim adamları, üniversitenin doğal bilimler müzesinde bulunan dinozor fosilinden elde ettikleri DNA örneğini, dinozorlara en yakın genetiğe sahip devekuşunun rahminde tekrar dölleyerek gelişmesini sağladılar.

Fakat bu durumdan dindar kesim ve hayvan haklarını savunan kesim oldukça rahatsız. Dünyanın en büyük hayvan hakları koruma platformu olan PETA, klonlamanın oldukça gereksiz ve doğal dengeyi bozacak bir hareket olduğunu savunuyor.
Diğer tarafta ise tarihi bir başarıya imza atan Dr. Gemma Sheridan, sadece filmlerde olabilecek bu olayı gerçekleştirmenin bir devrim olduğunu ve bu yöntemin insanlık yararına daha birçok yerde kullanılabileceğini savundu.

Apatosaurus türünden olan ve “spot” ismi verilen bebek dinozor ise şu an gayet sağlıklı.
 

 Swiftkey İle Bırakın Parmaklarınız Klavyenizde Aksın

 Bu Dergiye Üyelik Alın, 10 Yılda Kendi Akıllı Telefonunuzu Yapın!

İlk parça olan "Home" tuşu Nisan sayısı ile hediye!
 

 Sega MEGAne Drive

Efsanevi oyun konsolu Sega Mega Drive'ın giyilebilir versiyonu ile Sega Mega Drive atari keyfi gözlerinizde! (32bit mi, ki acaba?)

 Roku Akıllı Saat

Bu saat ile stream (canlı çevrimiçi) yayın yeni bir boyut kazanıyor. Uzaktan kumanda da cabası!

 TechCrunch CrunchCoin'i Tanıttı

Hatrı sayılır, nazı geçer teknoloji sitelerinden Tech Crunch, BitCoin'e rakip olacak, kendi dijital para birimi CrunchCoin'i tanıttı. 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0