• Anasayfa
  • Sektörel
  • Siyah Evcil Hayvanınızın Fotoğrafını Çekerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Siyah Evcil Hayvanınızın Fotoğrafını Çekerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

0
0
0
0
0
Siyah kedi ve siyah köpeklerinizin fotoğraflarını çekereken dikkat etmeniz gereken 4 önemli nokta.
Siyah kedilerin ne kadar uğursuzluk getirdikleri düşünülse de, evcil hayvan olarak sık sık beslenen bir kedi çeşididir. Aynı şekilde siyah köpekler de bir o kadar popüler. Fakat evcil hayvan besleyen çoğu kişinin en büyük 'dram'larından bir tanesi, evcil hayvanını herkese gösterme isteğidir.

Evcil hayvanınızı arkadaşlarınıza göstermenin en güzel yolu her zaman olduğu gibi sosyal ağları kullanmaktır, dolayısıyla hayvanınızın fotoğrafını çekmek zorundasınız. Durum böyle olunca simsiyah olan kedi ve köpekleri fotoğraflarda göstermenin ne kadar zor olduğunun farkına varıyorsunuz. Aşağıdaki maddeler, siyah objeleri ve siyah evcil hayvanlarınızın detaylarını fotoğraflarda nasıl belirginleştirebileceğinizi anlattık.
 

 Doğru Işık:


Nasıl bir fotoğraf çekiyorsanız çekin, ışık her zaman önemlidir. Özellikle böyle siyah tüylü bir canlıyı çekecekseniz bu işinizi daha da zorluyor. 

Kedileri çekerken eğer kapalı alandaysanız, ışığın hayvanınızın üzerine gelmemesine dikkat edin. Eğer ışık üst taraftan gelirse hiçbir şekilde fotoğrafta hayvanınızı göremezsiniz. Işığın mümkün oldukça hayvanınızın veya çektiğiniz objenin yüzüne doğru gelmesini sağlayın.

Eğer açık alandaysanız fotğraf çekmek için en güzel hava, bulutlu bir havadır. Böylece ışığı ayarlamakta zorlanmazsınız. ( Güneşli bir havada her yerden ışık geldiğini varsayarsak iş cidden zorlaşır. )


 

 Çektiğiniz Fotoğraf Karesi:


Eğer siyah bir köpek çekiyorsanız, sadece onu çekmelisiniz. Köpek tüm fotoğraf karesini doldurmalı. Ayrıca evcil hayvanınızın fotoğraflarını çekerken mümkün olduğunca eğilerek onun boy seviyesine inmelisiniz. Böylece fotoğraf karenizi köpeğiniz veya kedinizle doldurmanız kolaylaşır.
 

 Doğal ortam:


Sonuç olarak bir hayvanın fotoğrafını çekiyorsunuz. Ne kadar evcil hayvanlarda olsa gerçek yaşam ortamları ev değil. Mümkün olduğunca doğal ortamında çekim yapmaya çalışın. Eğer yapamıyorsanız evinizdeki bitki, çiçek gibi başka canlı objeleri arkaplana koymaya çalışın. Siyah bir kedi, düz beyaz bir arka planda düşündüğünüz kadar iyi sonuçlar vermeyebilir.


 

 Fotoğraf düzenleme: 


Siyah bir hayvanın fotoğrafını çekerken en önemli olan konulardan biri kesinlikle parlaklık. Eğer çektiğiniz ortamda parlaklık iyi değilse yapmanız gereken tek şey 3. parti uygulamalar kullanarak ya da telefonunuzdaki parlaklık düzenleme ayarlarıyla çektiğiniz fotoğrafın parlaklığını arttırmak. Böylece hayvanınızın silüeti daha da belirginleşir.Kaynak: WSJ
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0