Skype'a Otomatik Çeviri Özelliği Geliyor

0
0
0
0
0
Skype'a Otomatik Çeviri Özelliği Geliyor
Microsoft tarafından satın alındıktan sonra gelişme çizgisini oldukça yükselten Skype, yeni bir işe daha imza atıyor.
Microsoft tarafından satın alındıktan sonra gelişme çizgisini oldukça yükselten Skype, yeni bir işe daha imza atıyor. Genellikle uluslararası iş görüşmelerinde kullanılan Skype’ın yönetim ekibi, Skype translator adı altında anlık bir çevirme yazılımı geliştiriyor. Konuştuğunuz kişi her nerede olursa olsun onunla doğru ve hızlı iletişim kurabileceğiniz bu yenilik sayesinde sıkıcı iş görüşmeleri artık çok kolay. Henüz test aşamasında olan bu yeni uygulamanın hakkında Code konferansında son gelişmeleri paylaşan Microsoft ekibi, 2014 yılı sona ermeden Windows 8 için bir beta sürümü çıkartacağının bilgisini verdi.


Dinlenileni doğru anlama ve doğru bir çeviri yaparak karşı tarafa iletmek oldukça zor fakat Microsoft gibi köklü bir şirket bu işin üstesinden gelecektir. Hata payını çıktığı günden bu yana oldukça düşüren bu yeni uygulama sadece belirli dillerde aktif fakat ilerleyen zamanlarda oldukça yaygınlaşacak.

Bu teknoloji sayesinde insanlar birbirlerini dünyanın neresinde olursa olsun anlayabilecek ve doğru iletişim kuracak. Sözel iletişim sorunlarını en aza indirgemeye çalışan bu proje, gerçekleştirilen sunumda Almancadan İngilizceye çeviri yapıyor. Dur durak bilmeden geliştirilmeye devam eden Skype Translator uygulaması, Skype’ın Microsoft tarafından satın alındığından bu yana en büyük gelişmesi.

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0