Smart TV Almamanız İçin Geçerli Olan 5 Büyük Neden!

9
7
3
2
1
Teknolojinin televizyonlarımızı da daha akıllı hale getirdiği doğru ama sizce "akıllı televizyon" olarak tabir edilen Smart TV'ler satın almaya değerler mi?
Teknolojinin gelişmeye başlamasıyla birlikte telefonlarımız, bilgisayarlarımız ve diğer tüm cihazlarımız daha kullanışlı hale gelmeye başladılar. Günlük hayatımzıda kullandığımız tüm cihazların önüne "akıllı" kelimesi gelerek akıllı telefonlar, akıllı saatler, akıllı televizyonlar ve hatta akıllı çamaşır makineleri üretildi. Şirketlerin elinde bulunan ürünleri satmak amacıyla klasik olan ve "akıllı olmayan" cihazları kötülemesiyle birlikte bu cihazlar sanki hiç işimnize yaramıyor gibi davranmaya başladı. Peki bu doğru mu?

Bu haberimizde akıllı cihazların en "akıllılarından" birisi olan Smart TV'leri konu aldık. Birkaç senede binlerce adet satılan akıllı televizyonlar, aslında sadece teknoloji şirketlerinin abartmasıyla piyasada kendine yer bulabilmiş, işe yaramaz cihazlardan başka birşey değiller (bir akıllı televizyon sahibinin bunları söylediğini bildirmek isterim). İşte bunun 5 nedeni.
 

 1- Yüksek Oranda Güvenlik Riski Taşıyorlarİnternete girebilen diğer tüm cihazlarınızda olduğu gibi Smart TV'lerde de güvenlik riski mevcut. Bu cihazların sektörün en kötü yazılımlarından birisine sahip olduğunu düşünürsek devlet sistemlerini, bankaları hackleyen kişiler için Smart TV'ye giriş yapmak çocuk oyuncağından da kolay. "Akıllı televizyonuma ulaşsa ne yapacak, benle oturur maç izler" diye düşünen okuyucularımıza bu cihazların mikrofonları ve kamerları olduğunu da hatırlatmak isterim.
 

 2- Düşünce Güzel, İcra Çok Kötüİstediğiniz anda, istediğiniz birşeyi izleyebileceğiniz televizyon platformu fikri mükemmel, fakat bu fikir Smart TV'ler ile hayata geçirilememiş. İnternet kullanımı konusunda kötü olan Smart TV'ler, Netflix gibi sistemlerin bilgisayarlardan da kullanılabildiğine şükretmemizi sağlıyor.
 

 3- Kalitesiz ArayüzSmart TV'lerin arayüzü o kadar kötü ki kullanıcıların "bu nasıl akıllı" demesini sağlıyorlar. Hatalarla dolu, yavaş ve karmaşık olan arayüz, bir süre sonra televizyona "akıllı" sıfatını kazandıran özelliklerden soğumanıza neden oluyor.
 

 4- Smart TV Uygulamaları Kullanılamayacak Kadar KötüFacebook, Twitter, Spotify, Amazon, YouTube ve diğer platformların Smart TV uygulamaları mevcut, ancak berbatlar. Akıllı televizyonda kullanmak istediğiniz bir YouTube uygulaması sizi tam anlamıyla deli edebilir. Son baktığımda YouTube videolarının istediğiniz bölümünü açmak bile mümkün değildi.
 

 5- Fiyatı Yükselten İşe Yaramaz ÖzelliklerVideo oynatma uygulamaları, Wi-Fi paylaşım özellikleri ve bunlar gibi birçok uygulama en fazla 1-2 kez kullanacağınız uygulamalar arasında yer alıyor. Doğru düzgün çalışamayan bu uygulamaların fiyatı 500-1000 TL değiştirdiği olabiliyor. 5000-6000 TL para ödediğiniz Smart TV'ye Bluetooth kullanarak 2 saatte fotoğraf atmak, bu cihazların hala gelişmemiş olduğunun bir göstergesidir.

Kaynak: MakeUseOf
9
7
3
2
1
Emoji İle Tepki Ver
9
7
3
2
1